Seznam medailistů na mistrovství Evropy v biatlonu – vytrvalostní závod mužů
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Související informace naleznete také v článku Mistrovství Evropy v biatlonu.
Seznam medailisů na Mistrovství Evropy v biatlonu z vytrvalostního závodu mužů představuje chronologický přehled stupňů vítězů ve vytrvalostních závodech mužů na 20 km na Mistrovství Evropy konaného pravidelně od roku 1994.
Vytrvalostní závod mužů byl na evropský šampionát zařazen poprvé v roce 1994 a s výjimkou let 2016 a 2020 v něm závodníci soutěží každý rok.
Seznam vítězů
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1994 | Kontiolahti | Tor Espen Kristiansen | Bertrand Muffat-Joly | Ville Räikkönen |
1995 | Annecy | Igor Gozhriakov | Aleksander Popow | Holger Schonthier |
1996 | Ridnaun | Siergiej Tarasow | Siergiej Rożkow | Aleksander Popow |
1997 | Windischgarsten | Siergiej Rożkow | Tomasz Sikora | Marco Morgenstern |
1998 | Minsk | Siergiej Rożkow | Stefan Hodde | Ilmārs Bricis |
1999 | Iževsk | Siergiej Konowałow | Ulf Karkoschka | Terje Aune |
2000 | Zakopané | Zdeněk Vítek | Ulf Karkoschka | Ilmārs Bricis |
2001 | Haute Maurienne | Günther Beck | Andreas Stitzl | Gael Poirée |
2002 | Kontiolahti | Andrij Deryzemlja | Tomasz Sikora | Wojciech Kozub |
2003 | Forni Avoltri | Ołeksandr Biłanenko | Alaksiej Ajdarau | Marco Morgenstern |
2004 | Minsk | Tomasz Sikora | Dmitrij Jaroszenko | Aleksiej Czurin |
2005 | Novosibirsk | Carsten Pump | Pavol Hurajt | Pawieł Rostowcew |
2006 | Langdorf-Arberse | Alexander Os | Lois Habert | Władimir Draczew |
2007 | Bansko | Egil Gjelland | Hans Martin Gjedrem | Ołeksij Korabejnikow |
2008 | Nové Město na Moravě | Tomasz Sikora | Michal Šlesingr | Sergej Balandin |
2009 | Ufa | Viktor Vasiljeb | Dag Erik Kokkin | Serhij Sedniev |
2010 | Otepää | Christoph Knie | Oleh Berežnyj | Alexej Volkov |
2011 | Ridnaun | Artem Pryma | Jevgenij Usťugov | Krasimir Anev |
2012 | Osrblie | Daniel Böhm | Artem Pryma | Erik Lesser |
2013 | Bansko | Serhij Semenov | Tobias Arwidson | Krasimir Anev |
2014 | Nové Město na Moravě | Andrejs Rastorgujevs | Benedikt Doll | Maxim Cvetkov |
2015 | Otepää | Alexej Volkov | Serhij Semenov | Vladimir Iliev |
2016 | Ťumeň | nebyl na programu | ||
2017 | Dušníky | Alexandr Loginov | Krasimir Anev | Alexej Slepov |
2018 | Ridnaun | Felix Leitner | Tomáš Krupčík | Philipp Horn |
2019 | Raubiči | Krasimir Anev | Tarjei Bø | Endre Strømsheim |
2020 | Raubiči | nebyl na programu | ||
2021 | Dušníky | Andrejs Rastorgujevs | Erlend Bjøntegaard | Endre Strømsheim |
2022 | Velký Javor | Sverre Dahlen Aspenes | Anton Babikov | Matthias Dorfer |
2023 | Lenzerheide | Endre Strømsheim | Anton Dudčenko | Lovro Planko |
2024 | Brezno-Osrblie | Vebjørn Sørum | Johan-Olav Botn | Martin Uldal |
Mistrovství Evropy v biatlonu | |
---|---|
Kontiolahti 1994 • Le Grand-Bornand 1995 • Ridnaun 1996 • Windischgarsten 1997 • Minsk 1998 • Iževsk 1999 • Zakopane 2000 • Haute Maurienne 2001 • Kontiolahti 2002 • Forni Avoltri 2003 • Minsk 2004 • Novosibirsk 2005 • Langdorf 2006 • Bansko 2007 • Nové Město na Moravě 2008 • Ufa 2009 • Otepää 2010 • Ridnaun 2011 • Osrblie 2012 • Bansko 2013 • Nové Město na Moravě 2014 • Otepää 2015 • Ťumeň 2016 • Dušníky 2017 • Ridnaun 2018 • Raubiči 2019 • Raubiči 2020 • Dušníky 2021 • Velký Javor 2022 • Lenzerheide 2023 • Osrblie 2024 • Martell 2025 • Sjusjøen 2026 | |
Medailisté muži | |
Medailisté ženy | |
Medailisté smíšené |
Portály: Sport