A Szovjetunió az 1964. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros, valamint a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
A Szovjetunió az olimpiai játékokon | |||||
A Szovjetunió zászlaja | |||||
NOB-országkód: URS | |||||
OOB | Szovjet Olimpiai Bizottság | ||||
1964. évi nyári olimpiai játékok Tokió | |||||
Versenyzők | 317 fő 19 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Jurij Vlaszov | ||||
Érmek 2. helyezés |
| ||||
A Szovjetunió az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Egyesített Csapat (1992), Oroszország (1900–1912, 1994–), Észtország (1920–1936, 1992–), Lettország (1924–1936, 1992–), Litvánia (1924–1928, 1992–), Fehéroroszország (1994–), Grúzia (1994–), Kazahsztán (1994–), Kirgizisztán (1994–), Moldova (1994–), Örményország (1994–), Ukrajna (1994–), Üzbegisztán (1994–), Azerbajdzsán (1996–), Tádzsikisztán (1996–), Türkmenisztán (1996–) |
A Szovjetunió a japán Tokióban megrendezett 1964. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 19 sportágban 317 sportoló képviselte, akik összesen 96 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Brumel, ValerijValerij Brumel | Atlétika | Férfi magasugrás |
1 Arany | Klim, RamualdRamuald Klim | Atlétika | Férfi kalapácsvetés |
1 Arany | Pressz, TamaraTamara Pressz | Atlétika | Női súlylökés |
1 Arany | Pressz, TamaraTamara Pressz | Atlétika | Női diszkoszvetés |
1 Arany | Pressz, IrinaIrina Pressz | Atlétika | Női ötpróba |
1 Arany | Koleszov, AnatolijAnatolij Koleszov | Birkózás | Kötöttfogás, 78 kg |
1 Arany | Medvegy, AlekszandrAlekszandr Medvegy | Birkózás | Szabadfogás, 97 kg |
1 Arany | Ivanyickij, AlekszandrAlekszandr Ivanyickij | Birkózás | Szabadfogás, +97 kg |
1 Arany | Ivanov, VjacseszlavVjacseszlav Ivanov | Evezés | Férfi egypárevezős |
1 Arany | Dubrovszkij, BoriszBorisz Dubrovszkij Oleg Tyurin | Evezés | Férfi kétpárevezős |
1 Arany | Csuzsikov, NyikolajNyikolaj Csuzsikov Anatolij Grisin Vjacseszlav Jonov Volodimir Morozov | Kajak-kenu | Férfi kajak négyes 1000 m |
1 Arany | Himics, AndrejAndrej Himics Sztyepan Oscsepkov | Kajak-kenu | Férfi kenu kettes 1000 m |
1 Arany | Hvedoszjuk-Pinajeva, LjudmilaLjudmila Hvedoszjuk-Pinajeva | Kajak-kenu | Női kajak egyes 500 m |
1 Arany | Sztyepaskin, SztanyiszlavSztanyiszlav Sztyepaskin | Ökölvívás | Pehelysúly |
1 Arany | Lagutyin, BoriszBorisz Lagutyin | Ökölvívás | Nagyváltósúly |
1 Arany | Popencsenko, ValerijValerij Popencsenko | Ökölvívás | Középsúly |
1 Arany | Minejev, ViktorViktor Minejev Аlbert Mokejev Igor Novikov | Öttusa | Csapat |
1 Arany | Nemzeti válogatott Ivans Bugajenkovs Nyikolaj Burobin Jurij Csesznokov Vazsa Kacsarava Valerij Kalacsihin Vitalij Kovalenko Sztanyiszlav Ljugajlo Georgij Mondzolevszkij Jurij Pojarkov Eduard Szibirjakov Jurij Vengerovszkij Dmitrij Voszkobojnyikov | Röplabda | Férfi |
1 Arany | Vahonyin, AlekszejAlekszej Vahonyin | Súlyemelés | 56 kg |
1 Arany | Pljukfelgyer, RudolfRudolf Pljukfelgyer | Súlyemelés | 82,5 kg |
1 Arany | Golovanov, VlagyimirVlagyimir Golovanov | Súlyemelés | 90 kg |
1 Arany | Zsabotyinszkij, LeonyidLeonyid Zsabotyinszkij | Súlyemelés | +90 kg |
1 Arany | Sahlin, BoriszBorisz Sahlin | Torna | Férfi nyújtó |
1 Arany | Latinyina, LariszaLarisza Latinyina | Torna | Női talaj |
1 Arany | Asztahova, PolinaPolina Asztahova | Torna | Női felemás korlát |
1 Arany | Asztahova, PolinaPolina Asztahova Ljudmila Gromova Larisza Latinyina Tamara Manyina Alena Valcseckaja Tamara Zamotajlova | Torna | Női csapat összetett |
1 Arany | Prozumenscsikova, GalinaGalina Prozumenscsikova | Úszás | Női 200 m mell |
1 Arany | Krissz, HrihorijHrihorij Krissz | Vívás | Férfi párbajtőr, egyéni |
1 Arany | Midler, MarkMark Midler Jurij Sarov Jurij Sziszikin German Szvesnyikov Viktor Zsdanovics | Vívás | Férfi tőr, csapat |
1 Arany | Aszatiani, NugzarNugzar Aszatiani Umjar Mavlihanov Borisz Melnyikov Mark Rakita Jakov Rilszkij | Vívás | Férfi kard, csapat |
2 Ezüst | Fjodoszejev, OlegOleg Fjodoszejev | Atlétika | Férfi hármasugrás |
2 Ezüst | Aun, ReinRein Aun | Atlétika | Férfi tízpróba |
2 Ezüst | Trosztyanszkij, VlagyimirVlagyimir Trosztyanszkij | Birkózás | Kötöttfogás, 57 kg |
2 Ezüst | Rurua, RomanRoman Rurua | Birkózás | Kötöttfogás, 63 kg |
2 Ezüst | Roscsin, AnatolijAnatolij Roscsin | Birkózás | Kötöttfogás, +97 kg |
2 Ezüst | Szagaradze, GuramGuram Szagaradze | Birkózás | Szabadfogás, 78 kg |
2 Ezüst | Bodnieks, ImantsImants Bodnieks Viktor Logunov | Kerékpározás | Férfi kétüléses tandem |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Alacsacsján, ArmenakArmenak Alacsacsján Mikola Bahlej Vjacseszlav Hrinyin Juris Kalniņš Jurij Kornyejev Jānis Krūmiņš Jaak Lipso Levan Moszesvili Valdis Muižnieks Alekszandr Petrov Alekszandr Travin Gennagyij Volnov | Kosárlabda | Férfi |
2 Ezüst | Barannyikov, ViliktonVilikton Barannyikov | Ökölvívás | Könnyűsúly |
2 Ezüst | Frolov, JevgenyijJevgenyij Frolov | Ökölvívás | Kisváltósúly |
2 Ezüst | Tamulis, RičardasRičardas Tamulis | Ökölvívás | Váltósúly |
2 Ezüst | Kiszeljov, AlekszejAlekszej Kiszeljov | Ökölvívás | Félnehézsúly |
2 Ezüst | Novikov, IgorIgor Novikov | Öttusa | Férfi egyéni |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Nyelli Abramova Astra Biltauere Ljudmila Buldakova Ljudmila Gurejeva Valentyina Kamenek-Vinogradova Marita Katuseva Nyinyel Lukanyina Valentyina Misak Inna Riszkal Tatyjana Roscsina Antonyina Rizsova Tamara Tyihonyina | Röplabda | Női |
2 Ezüst | Kveliasvili, SotaSota Kveliasvili | Sportlövészet | Szabadpuska, összetett (300 m) |
2 Ezüst | Seničevs, PāvelsPāvels Seničevs | Sportlövészet | Trap |
2 Ezüst | Kaplunov, VlagyimirVlagyimir Kaplunov | Súlyemelés | 67,5 kg |
2 Ezüst | Kurencov, ViktorViktor Kurencov | Súlyemelés | 75 kg |
2 Ezüst | Vlaszov, JurijJurij Vlaszov | Súlyemelés | +90 kg |
2 Ezüst | Liszickij, ViktorViktor Liszickij | Torna | Férfi talaj |
2 Ezüst | Liszickij, ViktorViktor Liszickij | Torna | Férfi ugrás |
2 Ezüst | Tyitov, JurijJurij Tyitov | Torna | Férfi nyújtó |
2 Ezüst | Liszickij, ViktorViktor Liszickij | Torna | Férfi egyéni összetett |
2 Ezüst | Sahlin, BoriszBorisz Sahlin | Torna | Férfi egyéni összetett |
2 Ezüst | Capenko, JurijJurij Capenko Szergej Gyiomidov Viktor Leontyjev Viktor Liszickij Borisz Sahlin Jurij Tyitov | Torna | Férfi csapat összetett |
2 Ezüst | Asztahova, PolinaPolina Asztahova | Torna | Női talaj |
2 Ezüst | Latinyina, LariszaLarisza Latinyina | Torna | Női ugrás |
2 Ezüst | Manyina, TamaraTamara Manyina | Torna | Női gerenda |
2 Ezüst | Latinyina, LariszaLarisza Latinyina | Torna | Női egyéni összetett |
2 Ezüst | Prokopenko, GeorgijGeorgij Prokopenko | Úszás | Férfi 200 m mell |
2 Ezüst | Gorohova, GalinaGalina Gorohova Valentyina Prudszkova Valentyina Rasztvorova Ljudmila Sisova Taccjana Szamuszenka | Vívás | Női tőr, csapat |
3 Bronz | Mihajlov, AnatolijAnatolij Mihajlov | Atlétika | Férfi 110 m gát |
3 Bronz | Beljaev, IvanIvan Beljaev | Atlétika | Férfi 3000 m akadály |
3 Bronz | Golubnyicsij, VlagyimirVlagyimir Golubnyicsij | Atlétika | Férfi 20 km gyaloglás |
3 Bronz | Tyer-Ovaneszjan, IgorIgor Tyer-Ovaneszjan | Atlétika | Férfi távolugrás |
3 Bronz | Kravcsenko, ViktorViktor Kravcsenko | Atlétika | Férfi hármasugrás |
3 Bronz | Lūsis, JānisJānis Lūsis | Atlétika | Férfi gerelyhajítás |
3 Bronz | Csencsik, TaiszijaTaiszija Csencsik | Atlétika | Női magasugrás |
3 Bronz | Scselkanova, TatyjanaTatyjana Scselkanova | Atlétika | Női távolugrás |
3 Bronz | Zibina, GalinaGalina Zibina | Atlétika | Női súlylökés |
3 Bronz | Gorcsakova, JelenaJelena Gorcsakova | Atlétika | Női gerelyhajítás |
3 Bronz | Bisztrova, GalinaGalina Bisztrova | Atlétika | Női ötpróba |
3 Bronz | Gvanceladze, DavidDavid Gvanceladze | Birkózás | Kötöttfogás, 70 kg |
3 Bronz | Ibragimov, AjdinAjdin Ibragimov | Birkózás | Szabadfogás, 57 kg |
3 Bronz | Hohasvili, NodarNodar Hohasvili | Birkózás | Szabadfogás, 63 kg |
3 Bronz | Boguļubovs, ĀronsĀrons Boguļubovs | Cselgáncs | Könnyűsúly |
3 Bronz | Sztyepanov, OlegOleg Sztyepanov | Cselgáncs | Könnyűsúly |
3 Bronz | Csikviladze, ParnaozParnaoz Csikviladze | Cselgáncs | Nehézsúly |
3 Bronz | Kiknadze, AnzorAnzor Kiknadze | Cselgáncs | Nehézsúly |
3 Bronz | Penyajev, JevgenyijJevgenyij Penyajev | Kajak-kenu | Férfi kenu egyes 1000 m |
3 Bronz | Filatov, SzergejSzergej Filatov | Lovaglás | Egyéni díjlovaglás |
3 Bronz | Filatov, SzergejSzergej Filatov Ivan Kalita Ivan Kizimov | Lovaglás | Csapat díjlovaglás |
3 Bronz | Аlekszejeva, GalinaGalina Аlekszejeva | Műugrás | Női egyéni toronyugrás |
3 Bronz | Szorokin, SztanyiszlavSztanyiszlav Szorokin | Ökölvívás | Légsúly |
3 Bronz | Jemeljanov, VagyimVagyim Jemeljanov | Ökölvívás | Nehézsúly |
3 Bronz | Mokejev, AlbertAlbert Mokejev | Öttusa | Férfi egyéni |
3 Bronz | Sahlin, BoriszBorisz Sahlin | Torna | Férfi gyűrű |
3 Bronz | Capenko, JurijJurij Capenko | Torna | Férfi lólengés |
3 Bronz | Latinyina, LariszaLarisza Latinyina | Torna | Női felemás korlát |
3 Bronz | Latinyina, LariszaLarisza Latinyina | Torna | Női gerenda |
3 Bronz | Asztahova, PolinaPolina Asztahova | Torna | Női egyéni összetett |
3 Bronz | Babanyina, SzvetlanaSzvetlana Babanyina | Úszás | Női 200 m mell |
3 Bronz | Babanyina, SzvetlanaSzvetlana Babanyina Natalja Bisztrova Tatyjana Gyevjatova Natalja Usztyinova Tatyjana Szaveljeva | Úszás | Női 4 × 100 m vegyes váltó |
3 Bronz | Kosztava, GuramGuram Kosztava | Vívás | Férfi párbajtőr, egyéni |
3 Bronz | Mavlihanov, UmjarUmjar Mavlihanov | Vívás | Férfi kard, egyéni |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Viktor Agejev Zenon Bortkevics Igor Grabovszkij Borisz Grisin Eduard Jegorov Nyikolaj Kalasnyikov Nyikolaj Kuznyecov Vlagyimir Kuznyecov Leonyid Oszipov Borisz Popov Vlagyimir Szemjonov | Vízilabda | Férfi |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Guszman Koszanov | 100 m | 10,94 | 5. | 54.* | kiesett | |||||||
Edvīns Ozoliņš | 10,52 | 3. | 9.* | 10,48 | 5. | 13. | kiesett | |||||
200 m | 21,32 | 3. | 15. | 21,47 | 5. | 14.* | kiesett | |||||
Borys Savchuk | kizárták | kiesett | ||||||||||
Boris Zubov | 21,46 | 3. | 23. | 21,86 | 6. | 26. | kiesett | |||||
Vadim Arkhipchuk | 400 m | 47,70 | 3. | 34. | 47,9 | 8. | 27. | kiesett | ||||
Viktor Bychkov | 47,32 | 5. | 25. | 47,91 | 7. | 28. | kiesett | |||||
Hryhoriy Sverbetov | 47,37 | 4. | 27. | 48,0 | 8. | 29.** | kiesett | |||||
Valery Bulyshev | 800 m | 1:48,6 | 3. | 3. | 1:47,5 | 5. | 11.* | kiesett | ||||
Abram Kryvosheiev | 1:49,5 | 4. | 12.* | 1:47,5 | 6. | 11.* | kiesett | |||||
Rein Tölp | 1:50,0 | 4. | 21.* | 1:49,1 | 5. | 18. | kiesett | |||||
Ivan Belytskiy | 1500 m | 3:46,7 | 8. | 19.* | kiesett | |||||||
Stepan Baidiuk | 5000 m | 14:00,2 | 3. | 12. | 14:11,2 | 10. | ||||||
Kęstutis Orentas | 13:54,0 | 5. | 8. | kiesett | ||||||||
Nikolay Dutov | 13:50,6 | 3. | 3. | 13:53,8 | 7. | |||||||
10 000 m | nem ért célba | |||||||||||
Pjotr Bolotnyikov | 30:52,8 | 25. | ||||||||||
Leonid Ivanov | 28:53,2 | 5. | ||||||||||
Valentin Chistyakov | 110 m gát | 14,75 | 3. | 23. | kizárták | kiesett | ||||||
Aleksandr Kontarev | 14,26 | 2. | 6.** | 14,27 | 6. | 12. | kiesett | |||||
Anatolij Mihajlov | 14,13 | 1. | 1. | 13,90 | 1. | 1. | 13,78 | |||||
Vasyl Anisimov | 400 m gát | 51,72 | 2. | 13. | 50,72 | 4. | 7. | 51,1 | 7. | |||
Imants Kukličs | 53,3 | 8. | 27. | kiesett | ||||||||
Edvīns Zāģeris | 51,59 | 4. | 10. | 52,2 | 7. | 14. | kiesett | |||||
Adolfas Aleksejūnas | 3000 m akadály | 8:31,8 | 1. | 1. | 8:39,0 | 7. | ||||||
Ivan Beljaev | 8:42,0 | 2. | 8. | 8:33,8 | ||||||||
Lazar Naroditsky | 8:43,0 | 5. | 10. | kiesett | ||||||||
Nikolay Abramov | Maraton | 2:27:09 | 26. | |||||||||
Viktor Baykov | nem ért célba | |||||||||||
Nikolay Tikhomirov | 2:26:07 | 22. | ||||||||||
Vlagyimir Golubnyicsij | 20 km gyaloglás | 1:31:59 | ||||||||||
Boris Khrolovich | 1:32:45 | 7. | ||||||||||
Gennady Solodov | 1:32:33 | 5. | ||||||||||
Gennady Agapov | 50 km gyaloglás | 4:24:34 | 12. | |||||||||
Yevgeny Lyungin | 4:32:01 | 18. | ||||||||||
Anatoly Vedyakov | 4:19:55 | 7. | ||||||||||
Edvīns Ozoliņš Boris Zubov Guszman Koszanov Borys Savchuk | 4 × 100 m váltó | 40,19 | 3. | 8. | 39,70 | 4. | 7. | 39,50 | 5. | |||
Hryhoriy Sverbetov Viktor Bychkov Vasyl Anisimov Vadim Arkhipchuk | 4 × 400 m váltó | 3:07,4 | 2. | 7. | 3:05,9 | 7. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Valerij Brumel | Magasugrás | 206 cm | 11. | 218 cm | |
Robert Savlakadze | 206 cm | 1.* | 214 cm | 5. | |
Valeriy Skvortsov | 206 cm | 3.** | 206 cm | 14. | |
Hennadiy Bleznitsov | Rúdugrás | 460 cm | 1.** | 495 cm | 5. |
Sergey Dyomin | 460 cm | 12. | 440 cm | 15.** | |
Igor Feld | 460 cm | 4.*** | 480 cm | 9. | |
Leonid Barkovskiy | Távolugrás | 739 cm | 15. | kiesett | |
Igor Tyer-Oveneszjan | 778 cm | 3. | 799 cm | ||
Antanas Vaupšas | 743 cm | 15. | kiesett | ||
Oleg Fjodoszejev | Hármasugrás | 15,87 m | 9. | 16,58 m | |
Viktor Kravcsenko | 15,81 m | 11.* | 16,57 m | ||
Vitold Krejer | 15,56 m | 15. | kiesett | ||
Nikolay Karasyov | Súlylökés | 17,83 m | 12. | 18,86 m | 6. |
Viktor Lipsnis | 18,90 m | 3. | 18,11 m | 10. | |
Adolfas Varanauskas | 17,86 m | 10. | 18,41 m | 8. | |
Kim Bukhantsov | Diszkoszvetés | 54,94 m | 11. | 54,38 m | 9. |
Viktor Kompaniyets | 57,40 m | 4. | 51,96 m | 12. | |
Vladimir Trusenyov | 53,81 m | 12. | 54,78 m | 8. | |
Yury Bakarinov | Kalapácsvetés | 63,86 m | 12. | 66,72 m | 5. |
Ramuald Klim | 67,10 m | 3. | 69,74 m | ||
Yury Nikulin | 65,64 m | 5. | 67,69 m | 4. | |
Viktor Aksonov | Gerelyhajítás | 69,46 m | 17. | kiesett | |
Vlagyimir Kuznyecov | 75,01 m | 4. | 74,26 m | 8. | |
Jānis Lūsis | 73,48 m | 7. | 80,57 m |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Rein Aun | Tízpróba | 10,9 | 828 | 722 cm | 865 | 13,82 m | 717 | 193 cm | 796 | 48,8 | 861 | 15,9 | 757 | 44,19 m | 766 | 420 cm | 859 | 59,06 m | 750 | 4:22,3 | 643 | 7842 | |
Vaszilij Kuznyecov | 10,9 | 828 | 698 cm | 816 | 14,06 m | 732 | 170 cm | 588 | 49,5 | 829 | 14,9 | 859 | 43,81 m | 759 | 440 cm | 909 | 67,87 m | 855 | 5:02,5 | 394 | 7569 | 7. | |
Mykhailo Storozhenko | 11,0 | 804 | 722 cm | 865 | 16,37 m | 868 | 184 cm | 716 | 53,6 | 655 | 15,0 | 848 | 43,20 m | 747 | 400 cm | 807 | 59,10 m | 750 | 5:00,7 | 404 | 7464 | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Renāte Lāce | 100 m | 11,70 | 3. | 12. | 11,6 | 3. | 12.* | 11,76 | 6. | 10. | kiesett | |
Galina Popova | 11,82 | 3. | 16. | 11,54 | 3. | 11. | 11,83 | 5. | 12. | kiesett | ||
Galina Gayda | 11,94 | 4. | 20. | 12,0 | 7. | 25.** | kiesett | |||||
200 m | 24,45 | 3. | 18. | kiesett | ||||||||
Ljudmila Szamotyoszova | 23,86 | 1. | 4. | 23,74 | 2. | 4. | 23,59 | 5. | ||||
Mariya Itkina | 400 m | 54,99 | 1. | 6. | 53,50 | 2. | 3. | 54,6 | 5. | |||
Laine Erik | 800 m | 2:08,3 | 3. | 6. | 2:04,7 | 3. | 4. | 2:05,1 | 6. | |||
Vera Mukhanova | 2:08,8 | 4. | 11. | 2:04,8 | 5. | 6. | kiesett | |||||
Zoya Skobtsova | 2:08,6 | 3. | 9. | 2:07,4 | 6. | 13. | kiesett | |||||
Galina Bisztrova | 80 m gát | 10,96 | 2. | 14. | 10,89 | 6. | 10. | kiesett | ||||
Irina Pressz | 10,77 | 1. | 6. | 10,85 | 3. | 8. | 10,62 | 4. | ||||
Tatyjana Taliseva | 10,92 | 3. | 11. | 10,98 | 6. | 12. | kiesett | |||||
Galina Gayda Renāte Lāce Ljudmila Szamotyoszova Galina Popova | 4 × 100 m váltó | 44,98 | 3. | 4. | 44,44 | 4. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Taiszija Csencsik | Magasugrás | 170 cm | 10. | 178 cm | |
Galina Kostenko | 165 cm | 16.* | kiesett | ||
Aida Chuyko | Távolugrás | 600 cm | 16. | 613 cm | 11. |
Tatyjana Scselkanova | 632 cm | 6.* | 642 cm | ||
Tatyjana Taliseva | 608 cm | 12. | 618 cm | 10. | |
Irina Pressz | Súlylökés | 15,67 m | 4. | 16,71 m | 6. |
Galina Zibina | 15,17 m | 11. | 17,45 m | ||
Tamara Pressz | 16,57 m | 1. | 18,14 m | ||
Diszkoszvetés | 50,28 m | 13. | 57,27 m | ||
Yevgeniya Kuznetsova | 52,44 m | 7. | 55,17 m | 5. | |
Nyina Ponomarjova | 50,18 m | 14. | 52,48 m | 11. | |
Jelena Gorcsakova | Gerelyhajítás | 62,40 m | 1. | 57,06 m | |
Birutė Kalėdienė | 50,84 m | 8. | 56,31 m | 4. | |
Elvīra Ozoliņa | 56,38 m | 2. | 54,81 m | 5. |
Versenyző | Versenyszám | 80 m gát | Súlylökés | Magasugrás | Távolugrás | 200 m | Végeredmény | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Galina Bisztrova | Ötpróba | 10,7 | 1096 | 14,47 m | 1014 | 160 cm | 945 | 611 cm | 1014 | 25,5 | 887 | 4956 | |
Irina Pressz | 10,7 | 1096 | 17,16 m | 1173 | 163 cm | 976 | 624 cm | 1042 | 24,7 | 959 | 5246 | ||
Mariya Sizyakova | 11,1 | 1027 | 11,87 m | 846 | 157 cm | 913 | 594 cm | 975 | 26,3 | 819 | 4580 | 10. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt/eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt/eredményt ért el
*** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Armais Sayadov | 52 kg | Vaszíliosz Ganótisz (GRE) 1-3 | Hanahara Cutomu (JPN) 3-1 | Ignazio Fabra (ITA) 3-1 | kiesett | kiesett | helyezetlen | |
Vlagyimir Trosztyanszkij | 57 kg | Ünver Beşergil (TUR) 1-3 | Bishambar Singh (IND) 1-3 | Bernard Knitter (POL) 1-3 | Jiří Švec (TCH) 2-2 | Ion Cernea (RUM) 1-3 | Hozott eredmény Ion Cernea (RUM) 1-3 | |
Roman Rurua | 63 kg | Kazimierz Macioch (POL) 1-3 | Müzahir Sille (TUR) kétvállas | Svend Skrydstrup (DEN) 1-3 | Joseph Mewis (BEL) 1-3 | Szakurama Kódzsi (JPN) 1-3 | 1. mérkőzés Polyák Imre (HUN) 2-2 | |
David Gvanceladze | 70 kg | Franz Schmitt (EUA) 1-3 | Kazım Ayvaz (TUR) 3-1 | Stevan Horvat (YUG) 1-3 | erőnyerő | Eero Tapio (FIN) 1-3 | 1. mérkőzés Valeriu Bularcă (RUM) 3-1 2. mérkőzés Fudzsita Tokuaki (JPN) 1-3 Hozott eredmény Kazım Ayvaz (TUR) 3-1 | |
Anatolij Koleszov | 78 kg | Sin Dongi (Sin Dong-ui) (KOR) 1-3 | Ion Ţăranu (RUM) 2-2 | Kiril Petkov (BUL) 2-2 | René Schiermeyer (FRA) kétvállas | Bertil Nyström (SWE) 2-2 | 1. mérkőzés Bolesław Dubicki (POL) 1-3 Hozott eredmény Kiril Petkov (BUL) 2-2 Hozott eredmény Bertil Nyström (SWE) 2-2 | |
Valentyin Olenyik | 87 kg | Gheorghe Popovici (RUM) 2-2 | Czesław Kwieciński (POL) 1-3 | Lothar Metz (EUA) 1-3 | Wayne Baughman (USA) 1-3 | Branislav Simić (YUG) 2-2 | kiesett | 4. |
Rost'om Abashidze | 97 kg | Petar Cucić (YUG) 2-2 | Kiss Ferenc (HUN) 1-3 | Per Svensson (SWE) 2-2 | Peter Jutzeler (SUI) 1-3 | kiesett | 5. | |
Anatolij Roscsin | +97 kg | Taisto Kangasniemi (FIN) kétvállas | Petr Kment (TCH) 1-3 | Ştefan Stîngu (RUM) kétvállas | Ragnar Svensson (SWE) 1-3 | Wilfried Dietrich (EUA) 1-3 | 1. mérkőzés Kozma István (HUN) 2-2 Hozott eredmény Wilfried Dietrich (EUA) 1-3 |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ali Aliyev | 52 kg | Gheorghe Ţapalagă (RUM) 1-3 | Gray Simons (USA) 2-2 | Chimedbazaryn Damdinsharav (MGL) 1-3 | Malwa Singh (IND) kétvállas | Josida Josikacu (JPN) 3-1 | kiesett | 4. |
Ajdin Ibragimov | 57 kg | Moises López (MEX) 1-3 | Koji Hirabayashi (CAN) 1-3 | Pekka Alanen (FIN) kétvállas | erőnyerő | Cshö Jonggil (Choi Yeong-gil) (KOR) 1-3 | 1. mérkőzés Uetake Jódzsiró (JPN) 3-1 2. mérkőzés Hüseyin Akbaş (TUR) 3-1 | |
Nodar Hohasvili | 63 kg | Muhammad Akhtar (PAK) 1-3 | Hayrullah Şahinkaya (TUR) 1-3 | Tauno Jaskari (FIN) 1-3 | Bobby Douglas (USA) 1-3 | Ebrahim Szeifpour (IRI) 1-3 | 1. mérkőzés Sztancso Ivanov (BUL) 2-2 2. mérkőzés Vatanabe Oszamu (JPN) 3-1 | |
Zarbeg Beriashvili | 70 kg | Mahmut Atalay (TUR) 3-1 | Muhammed Bashir (PAK) 1-3 | Udey Chand (IND) 1-3 | Enyu Valcsev (BUL) 1-3 | kiesett | 6. | |
Guram Szagaradze | 78 kg | Job Mayo (FIL) kétvállas | Shakar Khan Shakar (AFG) kétvállas | Philip Oberlander (CAN) 1-3 | Madho Singh (IND) 1-3 | İsmail Oğan (TUR) 2-2 | 1. mérkőzés Mohammad Ali Szanatkaran (IRI) 2-2 Hozott eredmény İsmail Oğan (TUR) 2-2 | |
Sota Lomidze | 87 kg | Prodan Gardzsev (BUL) 2-2 | Rudolf Kobelt (SUI) 1-3 | Hasan Güngör (TUR) 3-1 | kiesett | helyezetlen | ||
Alekszandr Medvegy | 97 kg | Balló Ferenc (RUM) kétvállas | Lennart Eriksson (SWE) 1-3 | Ahmet Ayık (TUR) 2-2 | erőnyerő | Peter Jutzeler (SUI) kétvállas | 1. mérkőzés Szaid Musztafov (BUL) kétvállas Hozott eredmény Ahmet Ayık (TUR) 2-2 | |
Alekszandr Ivanyickij | +97 kg | Tserendonoin Sanjaa (MGL) kétvállas | Larry Kristoff (USA) 1-3 | Reznák János (HUN) kétvállas | Ştefan Stîngu (RUM) 1-3 | 3. mérkőzés Ljutvi Ahmedov (BUL) 2-2 |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ārons Boguļubovs | Könnyűsúly | 8. csoport Nguyễn Văn Bình (VET) GY Eiam Harssarungsri (THA) GY | 1. | Pak Cshongszam (Park Cheong-sam) (KOR) GY | Eric Hänni (SUI) V | kiesett | |
Oleg Sztyepanov | 3. csoport Brian Dalton (AUS) GY Szo Szangcshol (Seo Sang-cheol) (KOR) GY | 1. | Csang Ven-ku (Chang Won-Ku) (ROC) GY | Nakatani Takehide (JPN) V | kiesett | ||
Parnaoz Csikviladze | Nehézsúly | 2. csoport George Harris (USA) GY Anthony Sweeney (GBI) GY | 1. | erőnyerő | Doug Rogers (CAN) V | kiesett | |
Anzor Kiknadze | 3. csoport Herbert Niemann (EUA) GY Job Gouweleeuw (HOL) GY | 1. | erőnyerő | Inokuma Iszao (JPN) V | kiesett |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Vjacseszlav Ivanov | Egypárevezős | 7:53,55 | 2. | 7:31,76 | 1. | A | 8:22,51 | 1. | |
Oleg Tyurin Borisz Dubrovszkij | Kétpárevezős | 6:51,03 | 1. | erőnyerő | A | 7:10,66 | 1. | ||
Oleg Golovanov Valentyin Borejko | Kormányos nélküli kettes | 7:37,35 | 4. | 7:42,54 | 4. | kiesett | helyezetlen | ||
Nikolay Safronov Leonid Rakovshchik Igor Rudakov (kormányos) | Kormányos kettes | 7:53,15 | 2. | 7:19,64 | 1. | A | 8:24,85 | 4. | 4. |
Celestinas Jucys Eugenijus Levickas Jonas Motiejūnas Anatolij Szassz | Kormányos nélküli négyes | 6:40,12 | 2. | 6:37,86 | 2. | B | 6:22,03 | 1. | 7. |
Anatoliy Tkachuk Vitaly Kurdchenko Boris Kuzmin Vladimir Yevseyev Anatoly Luzgin (kormányos) | Kormányos négyes | 6:45,35 | 1. | erőnyerő | A | 7:16,05 | 5. | 5. | |
Juozas Jagelavičius Yury Suslin Petras Karla Vytautas Briedis Vlagyimir Szterlik Zigmas Jukna Antanas Bagdonavičius Ričardas Vaitkevičius Jurij Lorencszon (kormányos) | Nyolcas | 6:06,15 | 1. | erőnyerő | A | 6:30,69 | 5. | 5. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Igor Piszarev | Kajak egyes 1000 m | 4:11,91 | 3. | erőnyerő | 4:09,95 | 3. | 4:07,67 | 9. | |
Erik Kalugin Ibragim Khasanov | Kajak kettes 1000 m | 3:44,66 | 4. | 3:50,20 | 1. | 3:46,43 | 2. | 3:44,19 | 7. |
Nyikolaj Csuzsikov Anatolij Grisin Vjacseszlav Jonov Volodimir Morozov | Kajak négyes 1000 m | 3:18,24 | 2. | erőnyerő | 3:24,26 | 1. | 4:14,67 | ||
Jevgenyij Penyajev | Kenu egyes 1000 m | 4:41,06 | 1. | erőnyerő | 4:38,31 | ||||
Andrej Himics Sztyepan Oscsepkov | Kenu kettes 1000 m | 4:08,05 | 1. | erőnyerő | 4:04,64 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Ljudmila Hvedoszjuk-Pinajeva | Kajak egyes 500 m | 2:10,38 | 1. | erőnyerő | 2:12,87 | ||
Nina Gruzintseva Antonyina Szeregyina | Kajak kettes 500 m | 1:58,81 | 3. | erőnyerő | 2:00,69 | 4. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Jurij Melihov | Mezőnyverseny | 4:39:51,81 (+0:00,18) | 60. |
Anatoly Olizarenko | 4:39:51,80 (+0:00,17) | 56. | |
Alekszej Petrov | 4:39:51,81 (+0:00,18) | 62. | |
Gaynan Saydkhuzhin | 4:39:51,77 (+0:00,14) | 41. | |
Jurij Melihov Anatoly Olizarenko Alekszej Petrov Gaynan Saydkhuzhin | Csapat időfutam | 2:28:26,48 (+01:55,29) | 5. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Nyolcaddöntő | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Valery Khitrov | Férfi egyéni | Christopher Church (GBI) Arie de Graaf (HOL) 11,54 | 1. | Zbysław Zając (POL) Giovanni Pettenella (ITA) 12,06 | 2. | Ivan Kučírek (TCH) Peder Pedersen (DEN) 11,45 | 1. | Pierre Trentin (FRA) 11,88 | 2. | kiesett | helyezetlen | ||||||
Omar Phakadze | Willi Fuggerer (EUA) Peder Pedersen (DEN) 12,26 | 1. | Mario Vanegas (COL) Pierre Trentin (FRA) 12,07 | 2. | Thomas Harrison (AUS) Szató Kacuhiko (JPN) 11,70 | 1. | Giovanni Pettenella (ITA) 11,71 | 2. | kiesett | helyezetlen |
- Időfutam
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Viktor Logunov | Férfi egyéni | 1:11,36 | 9. |
- Tandem
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Imants Bodnieks Viktor Logunov | Férfi kétüléses | Csehszlovákia (TCH) Karel Paar Karel Štark 10,67 | Ausztrália (AUS) Joey Browne Daryl Perkins 10,58, 10,70 | Hollandia (HOL) Arie de Graaf Piet van der Touw 10,78, 10,65 | Olaszország (ITA) Angelo Damiano Sergio Bianchetto 10,80, 10,85, 10,75 |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Sztanyiszlav Moszkvin | Férfi egyéni | Robert Varga (FRA) 5:14,57 | 5:05,67 | 1. | Tiemen Groen (HOL) 4:59,59 | 5:02,27 | 2. | kiesett | 5. | ||||
Leonyid Kolumbet Dzintars Lācis Sztanyiszlav Moszkvin Sergey Tereshchenkov | Férfi csapat | Franciaország (FRA) Christian Cuch Joseph Pare Jacques Suire Robert Varga 4:50,62 | 4:43,76 | 2. | Hollandia (HOL) Henk Cornelisse Gerard Koel Jaap Oudkerk Cor Schuuring 4:40,41 | 4:41,70 | 2. | kiesett | 5. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért | |
Helyosztó a 13–16. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 7 | 7 | 0 | 562 | 424 | +138 |
Puerto Rico (PUR) | 7 | 5 | 2 | 493 | 454 | +39 |
Lengyelország (POL) | 7 | 4 | 3 | 467 | 448 | +19 |
Olaszország (ITA) | 7 | 4 | 3 | 495 | 480 | +15 |
Mexikó (MEX) | 7 | 3 | 4 | 485 | 514 | –29 |
Japán (JPN) | 7 | 3 | 4 | 421 | 428 | –7 |
Magyarország (HUN) | 7 | 2 | 5 | 407 | 469 | –62 |
Kanada (CAN) | 7 | 0 | 7 | 408 | 521 | –113 |
1964. október 11. 19:00 | Szovjetunió (URS) | 87 – 52 | Kanada (CAN) | |
(37–17) |
1964. október 12. 19:00 | Szovjetunió (URS) | 87 – 76 | Mexikó (MEX) | |
(37–28) |
1964. október 13. 16:00 | Szovjetunió (URS) | 84 – 42 | Magyarország (HUN) | |
(38–18) |
1964. október 14. 9:00 | Szovjetunió (URS) | 82 – 63 | Puerto Rico (PUR) | |
(43–28) |
1964. október 16. 17:30 | Szovjetunió (URS) | 72 – 59 | Japán (JPN) | |
(33–28) |
1964. október 17. 12:00 | Szovjetunió (URS) | 74 – 65 | Lengyelország (POL) | |
(38–25) |
1964. október 18. 19:00 | Szovjetunió (URS) | 76 – 67 | Olaszország (ITA) | |
(40–32) |
- Elődöntő
1964. október 21. 20:00 | Szovjetunió (URS) | 53 – 47 | Brazília (BRA) | |
(22–19) |
- Döntő
1964. október 23. 20:00 | Egyesült Államok (USA) | 73 – 59 | Szovjetunió (URS) | |
(39–31) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Szergej Filatov | Absent | Egyéni | 847,0 | 4. | 639,0 | 1. | 1486,0 | |
Ivan Kalita | Moar | 706,0 | 15. | kiesett | 706,0 | 15. | ||
Ivan Kizimov | Ikhor | 758,0 | 10. | kiesett | 758,0 | 10. | ||
Szergej Filatov Ivan Kalita Ivan Kizimov | Absent Moar Ikhor | Csapat | 2311,0 |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Andrey Favorsky | Manevr | Egyéni | 22,25 | 26. | nem ért célba | helyezetlen | ||
Aleksandr Purtov | Svecha | 56,25 | 40. | 12,50 | 13. | 68,75 | 36. | |
Ivan Semyonov | Sibiryak | 24,50 | 29. | 27,00 | 35. | 51,50 | 28. | |
Andrey Favorsky Aleksandr Purtov Ivan Semyonov | Manevr Svecha Sibiryak | Csapat | 103,00 | 11. | 110,75 | 11. | 213,75 | 11. |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Pavel Deyev | Satrap | Egyéni | -61,33 | 24. | 69,20 | 18. | -40,00 | 32. | -32,13 | 21. |
German Gazyumov | Gran | -57,33 | 17. | 80,80 | 14. | 0,00 | 1. | 23,47 | 10. | |
Boris Konkov | Rumb | -63,67 | 28. | 53,20 | 21. | -0,50 | 12. | -10,97 | 19. | |
Saybattal Mursalimov | Dzhigit | -50,67 | 9. | 6,80 | 27. | -10,00 | 13. | -53,87 | 26. | |
Pavel Deyev German Gazyumov Boris Konkov | Satrap Gran Rumb | Csapat | -169,33 | 6. | 203,20 | 6. | -50,50 | 8. | -19,63 | 5. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Boris P'oluliakhi | Egyéni műugrás | 92,94 | 5. | 138,64 | 6. |
Mikhail Safonov | 94,06 | 4. | 134,00 | 7. | |
Vlagyimir Vaszin | 91,24 | 7. | 133,48 | 8. | |
Igor Lobanov | Egyéni toronyugrás | 91,22 | 12. | kiesett | |
Viktor Palagin | 94,77 | 2. | 143,77 | 5. | |
Viktor Pogozhev | 90,73 | 13. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Yelena Anokhina | Egyéni műugrás | 85,20 | 8. | 125,60 | 6. |
Vera Baklanova | 82,04 | 12. | kiesett | ||
Tamara Pogozseva | 85,85 | 6. | 126,33 | 5. | |
Galina Alekszejeva | Egyéni toronyugrás | 53,02 | 2. | 97,60 | |
Tatyana Dzheneyeva | 51,91 | 4. | 85,00 | 12. | |
Natalja Lobanova | 49,89 | 5. | 90,01 | 7. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Sztanyiszlav Szorokin | Légsúly | Bawa Maung (BIR) kizárták | John McCluskey (GBI) RSC | Cso Donggi (Jo Dong-gi) (KOR) kizárták | Artur Olech (POL) visszalépett | kiesett | ||
Oleg Grigorjev | Harmatsúly | Török Gyula (HUN) RSC | Franco Zurlo (ITA) 5-0 | Juan Fabila (MEX) 2-3 | kiesett | 5. | ||
Sztanyiszlav Sztyepaskin | Pehelysúly | José Alonso Nieves (PUR) RSC | Hszü Hung-csin (Hsu Hung-Cheng) (ROC) RSC | Constantin Crudu (RUM) RSC | Heinz Schulz (EUA) KO | Anthony Villanueva (FIL) 3-2 | ||
Vilikton Barannyikov | Könnyűsúly | erőnyerő | Luis Zuniga (CHI) 4-1 | Adrian Blair (AUS) 5-0 | Kajdi János (HUN) RSC | Jim McCourt (IRL) 3-2 | Józef Grudzień (POL) 0-5 | |
Jevgenyij Frolov | Kisváltósúly | erőnyerő | Brian Maunsell (NZL) RSC | Charles Ellis (USA) 3-2 | Vladimír Kučera (TCH) visszalépett | Habib Galhia (TUN) 5-0 | Jerzy Kulej (POL) 0-5 | |
Ričardas Tamulis | Váltósúly | erőnyerő | Bruno Guse (EUA) 5-0 | Ernest Mabwa (UGA) 5-0 | Pertti Purhonen (FIN) 5-0 | Marian Kasprzyk (POL) 1-4 | ||
Borisz Lagutyin | Nagyváltósúly | Paul Hogh (EUA) 5-0 | José Roberto Chirino (ARG) kizárták | Eddie Davies (GHA) feladta | Józef Grzesiak (POL) 4-1 | Joseph Gonzales (FRA) 4-1 | ||
Valerij Popencsenko | Középsúly | erőnyerő | Sultan Mahmoud (PAK) RSC | Joe Darkey (GHA) 5-0 | Tadeusz Walasek (POL) KO | Emil Schulz (EUA) RSC | ||
Alekszej Kiszeljov | Félnehézsúly | Gheorghe Negrea (RUM) 5-0 | Robert Christopherson (USA) 5-0 | František Poláček (TCH) 5-0 | Zbigniew Pietrzykowski (POL) 4-1 | Cosimo Pinto (ITA) 2-3 | ||
Vagyim Jemeljanov | Nehézsúly | Władysław Jędrzejewski (POL) RSC | Santiago Lovell (ARG) KO | Joe Frazier (USA) RSC | kiesett |
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Lövészet | Úszás | Futás | Összesen | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Viktor Minejev | Egyéni | 2:54,4 | 1040 | 24. | 22–14 | 820 | 9. | 193 | 960 | 13. | 3:50,1 | 1050 | 6. | 14:52,4 | 1024 | 15. | 4894 | 5. |
Аlbert Mokejev | 2:54,4 | 970 | 33. | 20–16 | 748 | 15. | 198 | 1060 | 1. | 3:51,0 | 1045 | 7. | 13:48,0 | 1216 | 1. | 5039 | ||
Igor Novikov | 2:59,9 | 1040 | 26. | 23–13 | 856 | 5. | 196 | 1020 | 3. | 3:49,5 | 1055 | 5. | 14:28,4 | 1096 | 6. | 5067 | ||
Viktor Minejev Аlbert Mokejev Igor Novikov | Csapat | 3050 | 11. | 2385 | 3. | 3040 | 1. | 3150 | 2. | 3336 | 1. | 14961 |
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
- Csoportkör
1964. október 13. 17:15 | Románia (RUM) | 0 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(8–15, 10–15, 9–15) |
1964. október 14. 11:15 | Hollandia (HOL) | 0 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(8–15, 3–15, 11–15) |
1964. október 15. 17:15 | Dél-Korea (KOR) | 0 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(7–15, 5–15, 6–15) |
1964. október 17. 19:15 | Szovjetunió (URS) | 3 – 0 | Magyarország (HUN) | |
(15–9, 15–13, 15–11) |
1964. október 18. 19:55 | Csehszlovákia (TCH) | 2 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(9–15, 8–15, 15–5, 15–10, 7–15) |
1964. október 19. 19:15 | Japán (JPN) | 3 – 1 | Szovjetunió (URS) | |
(14–16, 15–5, 15–8, 15–10) |
1964. október 21. 19:15 | Szovjetunió (URS) | 3 – 0 | Egyesült Államok (USA) | |
(15–6, 15–5, 15–4) |
1964. október 22. 17:15 | Bulgária (BUL) | 0 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(2–15, 14–16, 13–15) |
1964. október 23. 11:15 | Brazília (BRA) | 0 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(7–15, 6–15, 9–15) |
Mérkőzések | Szettek | Pontok | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
1 Arany | Szovjetunió (URS) | 17 | 8 | 1 | 25 | 5 | 5,000 | 415 | 279 | 1,487 |
2 Ezüst | Csehszlovákia (TCH) | 17 | 8 | 1 | 26 | 10 | 2,600 | 486 | 399 | 1,218 |
3 Bronz | Japán (JPN) | 16 | 7 | 2 | 22 | 12 | 1,833 | 475 | 372 | 1,277 |
4. | Románia (RUM) | 15 | 6 | 3 | 19 | 15 | 1,267 | 432 | 394 | 1,096 |
5. | Bulgária (BUL) | 14 | 5 | 4 | 20 | 16 | 1,250 | 464 | 429 | 1,082 |
6. | Magyarország (HUN) | 13 | 4 | 5 | 18 | 18 | 1,000 | 449 | 466 | 0,964 |
7. | Brazília (BRA) | 12 | 3 | 6 | 13 | 23 | 0,565 | 410 | 474 | 0,865 |
8. | Hollandia (HOL) | 11 | 2 | 7 | 11 | 24 | 0,458 | 378 | 482 | 0,784 |
9. | Egyesült Államok (USA) | 11 | 2 | 7 | 10 | 23 | 0,435 | 360 | 450 | 0,800 |
10. | Dél-Korea (KOR) | 9 | 0 | 9 | 9 | 27 | 0,333 | 376 | 500 | 0,752 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
- Csoportkör
1964. október 11. 13:15 | Románia (RUM) | 0 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(5–15, 6–15, 0–15) |
1964. október 12. 15:15 | Dél-Korea (KOR) | 0 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(0–15, 6–15, 0–15) |
1964. október 15. 14:00 | Lengyelország (POL) | 0 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(9–15, 5–15, 5–15) |
1964. október 17. 13:15 | Szovjetunió (URS) | 3 – 0 | Egyesült Államok (USA) | |
(15–1, 15–8, 15–7) |
1964. október 23. 19:35 | Japán (JPN) | 3 – 0 | Szovjetunió (URS) | |
(15–11, 15–8, 15–13) |
Mérkőzések | Szettek | Pontok | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
1 Arany | Japán (JPN) | 10 | 5 | 0 | 15 | 1 | 15,000 | 238 | 93 | 2,559 |
2 Ezüst | Szovjetunió (URS) | 9 | 4 | 1 | 12 | 3 | 4,000 | 212 | 97 | 2,186 |
3 Bronz | Lengyelország (POL) | 8 | 3 | 2 | 10 | 6 | 1,667 | 180 | 162 | 1,111 |
4. | Románia (RUM) | 7 | 2 | 3 | 6 | 9 | 0,667 | 140 | 172 | 0,814 |
5. | Egyesült Államok (USA) | 6 | 1 | 4 | 3 | 12 | 0,250 | 98 | 213 | 0,460 |
6. | Dél-Korea (KOR) | 5 | 0 | 5 | 0 | 15 | 0,000 | 94 | 225 | 0,418 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Igor Bakalov | Gyorstüzelő pisztoly | 588 | 7. |
Alekszandr Zabelin | 584 | 16. | |
Yevgeny Rasskazov | Szabadpisztoly | 541 | 21. |
Albert Udachin | 545 | 11. | |
Vladimir Chuyan | Sportpuska, fekvő | 590 | 20. |
Sportpuska, összetett | 1141 | 11. | |
Viktor Samburkin | 1142 | 9. | |
Sportpuska, fekvő | 590 | 21. | |
Aleksandrs Gerasimjonoks | Szabadpuska, összetett (300 m) | 1135 | 4. |
Sota Kveliasvili | 1144 | ||
Szergej Kalinyin | Trap | 187 | 22. |
Pāvels Seničevs | 194 |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Nyomás | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Alekszej Vahonyin | 56 kg | 110,0 | 2. | 105,0 | 3. | 142,5 | 1. | 357,5 | |
Vlagyimir Kaplunov | 67,5 kg | 140,0 | 1. | 127,5 | 2. | 165,0 | 1. | 432,5 | |
Viktor Kurencov | 75 kg | 135,0 | 2. | 130,0 | 4. | 175,0 | 2. | 440,0 | |
Rudolf Pljukfelgyer | 82,5 kg | 150,0 | 3. | 142,5 | 1. | 182,5 | 2. | 475,0 | |
Vlagyimir Golovanov | 90 kg | 165,0 | 1. | 142,5 | 1. | 180,0 | 2. | 487,5 | |
Jurij Vlaszov | +90 kg | 197,5 | 1. | 162,5 | 3. | 210,0 | 2. | 570,0 | |
Leonyid Zsabotyinszkij | 187,5 | 2. | 167,5 | 1. | 217,5 | 1. | 572,5 |
Torna
Bővebben: Torna az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Jurij Capenko | Talaj | 19,20 | 4. | 18,850 | 6. |
Ugrás | 19,05 | 24. | kiesett | ||
Korlát | 19,05 | 14. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,00 | 17. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,00 | 14. | kiesett | ||
Lólengés | 19,10 | 5. | 19,200 | ||
Egyéni összetett | 114,40 | 11.* | |||
Szergej Gyiomidov | Talaj | 19,10 | 9. | kiesett | |
Ugrás | 19,25 | 9. | kiesett | ||
Korlát | 19,35 | 5. | 19,225 | 4. | |
Nyújtó | 18,90 | 21. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,85 | 16. | kiesett | ||
Lólengés | 18,75 | 14. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,20 | 14. | |||
Viktor Leontyjev | Talaj | 19,20 | 4. | 19,200 | 4. |
Ugrás | 18,95 | 30. | kiesett | ||
Korlát | 19,15 | 10. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,20 | 10. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,30 | 6. | 19,350 | 4. | |
Lólengés | 18,70 | 17. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,50 | 10. | |||
Viktor Liszickij | Talaj | 19,30 | 2. | 19,350 | * |
Ugrás | 19,50 | 1. | 19,325 | ||
Korlát | 19,50 | 2. | 19,200 | 5. | |
Nyújtó | 19,25 | 6. | 19,325 | 4. | |
Gyűrű | 19,10 | 9. | kiesett | ||
Lólengés | 18,75 | 14. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 115,40 | ** | |||
Borisz Sahlin | Talaj | 18,95 | 14. | kiesett | |
Ugrás | 19,35 | 4. | 19,200 | 5. | |
Korlát | 19,25 | 9. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,55 | 1. | 19,625 | ||
Gyűrű | 19,40 | 4. | 19,400 | ||
Lólengés | 18,90 | 7. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 115,40 | ** | |||
Jurij Tyitov | Talaj | 18,70 | 26. | kiesett | |
Ugrás | 19,25 | 9. | kiesett | ||
Korlát | 19,05 | 14. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,50 | 2. | 19,550 | ||
Gyűrű | 19,25 | 7. | kiesett | ||
Lólengés | 18,60 | 25. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,35 | 13. | |||
Jurij Capenko Szergej Gyiomidov Viktor Leontyjev Viktor Liszickij Borisz Sahlin Jurij Tyitov | Csapat összetett | 575,45 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Polina Asztahova | Talaj | 19,400 | 2. | 19,500 | |
Ugrás | 19,032 | 7. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,333 | 2. | 19,332 | ||
Gerenda | 19,200 | 5. | 19,366 | 4. | |
Egyéni összetett | 76,965 | ||||
Ljudmila Gromova | Talaj | 18,866 | 16. | kiesett | |
Ugrás | 18,800 | 22. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,033 | 54. | kiesett | ||
Gerenda | 18,699 | 22. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 74,398 | 30. | |||
Larisza Latinyina | Talaj | 19,466 | 1. | 19,599 | |
Ugrás | 19,166 | 5. | 19,283 | * | |
Felemás korlát | 19,133 | 4. | 19,199 | ||
Gerenda | 19,233 | 3. | 19,382 | ||
Egyéni összetett | 76,998 | ||||
Tamara Manyina | Talaj | 18,966 | 10. | kiesett | |
Ugrás | 18,766 | 26. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,399 | 37. | kiesett | ||
Gerenda | 19,266 | 2. | 19,399 | ||
Egyéni összetett | 75,397 | 14.* | |||
Alena Valcseckaja | Talaj | 18,933 | 13. | kiesett | |
Ugrás | 19,233 | 3. | 19,149 | 5. | |
Felemás korlát | 18,633 | 24. | kiesett | ||
Gerenda | 18,966 | 7. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,765 | 8. | |||
Tamara Zamotajlova | Talaj | 18,833 | 18. | kiesett | |
Ugrás | 18,766 | 26. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,066 | 6. | 17,833 | 6. | |
Gerenda | 18,733 | 17. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,398 | 13. | |||
Polina Asztahova Ljudmila Gromova Larisza Latinyina Tamara Manyina Alena Valcseckaja Tamara Zamotajlova | Csapat összetett | 380,890 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Viktor Semchenkov | 100 m gyors | 56,2 | 3. | 28.** | kiesett | ||||
Vladimir Shuvalov | 55,9 | 5. | 24. | 55,8 | 5. | 17. | kiesett | ||
Yury Sumtsov | 56,3 | 4. | 31.** | kiesett | |||||
Szemjon Belic-Gejman | 400 m gyors | 4:19,4 | 2. | 4. | 4:21,4 | 8. | |||
Yevgeny Novikov | 4:30,0 | 3. | 23.* | kiesett | |||||
Aleksandr Paramonov | 4:34,0 | 4. | 31. | kiesett | |||||
Viktor Mazanov | 200 m hát | 2:16,8 | 2. | 8. | 2:15,4 | 3. | 5. | 2:15,9 | 6. |
Vlagyimir Koszinszkij | 200 m mell | 2:35,6 | 2. | 10. | 2:33,5 | 4. | 8. | 2:38,1 | 8. |
Georgij Prokopenko | 2:30,3 | 2. | 2. | 2:29,7 | 2. | 2. | 2:28,2 | ||
Aleksandr Tutakayev | 2:36,9 | 3. | 14. | 2:30,5 | 3. | 3. | 2:31,0 | 4. | |
Oleg Fotin | 200 m pillangó | 2:17,3 | 3. | 17.* | kiesett | ||||
Valentin Kuzmin | 2:15,5 | 3. | 12.* | 2:11,9 | 4. | 6. | 2:11,3 | 5. | |
Viktor Mazanov Vladimir Shuvalov Viktor Semchenkov Yury Sumtsov Vladimir Berezin | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:41,8 | 4. | 5. | 3:42,1 | 6. | |||
Szemjon Belic-Gejman Vladimir Berezin Aleksandr Paramonov Yevgeny Novikov | 4 × 200 m gyorsváltó | 8:14,5 | 3. | 5. | 8:15,1 | 7. | |||
Viktor Mazanov Georgij Prokopenko Valentin Kuzmin Vladimir Shuvalov Aleksandr Tutakayev Viktor Semchenkov | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:07,6 | 3. | 4. | 4:04,2 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Natalja Usztyinova | 100 m gyors | 1:04,2 | 3. | 20.* | kiesett | ||||
Natalja Bisztrova | 1:04,0 | 4. | 19. | kiesett | |||||
400 m gyors | 5:05,0 | 4. | 19. | kiesett | |||||
Nataliya Mikhaylova | 5:08,0 | 5. | 25. | kiesett | |||||
100 m hát | 1:11,4 | 4. | 12.* | kiesett | |||||
Tatyjana Szaveljeva | 1:11,8 | 5. | 15.* | kiesett | |||||
Szvetlana Babanyina | 200 m mell | 2:48,3 | 1. | 1. | 2:48,6 | ||||
Galina Prozumenscsikova | 2:49,0 | 2. | 4. | 2:46,4 | |||||
Tatyjana Gyevjatova | 100 m pillangó | 1:11,1 | 5. | 17. | kiesett | ||||
Valentyna Yakovleva | 1:11,2 | 3. | 18.** | kiesett | |||||
Tatyjana Szaveljeva Szvetlana Babanyina Tatyjana Gyevjatova Natalja Usztyinova Natalja Bisztrova | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:39,1 | 1. | 1. | 4:39,2 |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Aleksander Tšutšelov | Finn dingi | (205) | 415 | 297 | 1142 | 389 | 389 | 1142 | 3774 | 12. |
Tyimir Pinyegin Fjodor Sutkov | Csillaghajó | 854 | 1331 | (101) | 632 | 331 | 729 | 428 | 4305 | 5. |
Viktor Pilchin Aleksandr Shelkovnikov | Repülő hollandi | 578 | 309 | (101) | 821 | 423 | 821 | 1423 | 4375 | 5. |
Konstantin Aleksandrov Konstantin Melgunov Valentin Zamotaykin | 5,5 méteres | 236 | 217 | 277 | 432 | (198) | 236 | 198 | 1596 | 13. |
Lev Alekseyev Valery Nikolin Yury Shavrin | Sárkányhajó | 685 | 508 | 1162 | 560 | 618 | 463 | (384) | 3996 | 9. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | 5. kör | ||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Mark Midler | Tőr, egyéni | D. csoport Jürgen Brecht (EUA) 5-4 Szabó Sándor (HUN) 5-4 Nasser Madani (IRI) 5-2 Emilio Echeverry (COL) 5-1 Robert Foxcroft (CAN) 5-2 | 1. | B. csoport Bill Hoskyns (GBI) 5-3 Egon Franke (POL) 5-4 Tabucsi Kazuhiko (JPN) 5-2 Moustafa Soheim (UAR) 5-3 Michael Ryan (IRL) 5-3 | 1. | erőnyerő | Szabó Sándor (HUN) 8-10 | kiesett | 9. | |
German Szvesnyikov | A. csoport Jean-Claude Magnan (FRA) 5-2 Herbert Cohen (USA) 5-2 Mohamed Gamil El-Kalyoubi (UAR) 5-1 David McKenzie (AUS) 5-2 Han Mjongszok (Han Myeong-seok) (KOR) 5-1 | 1. | A. csoport Witold Woyda (POL) 5-4 Mario Curletto (ITA) 5-4 Gyuricza József (HUN) 5-1 Alexander Leckie (GBI) 5-2 Ion Drîmbă (RUM) 1-5 | 1. | erőnyerő | Bill Hoskyns (GBI) 8-10 | kiesett | 9. | ||
Viktor Zsdanovics | I. csoport Tănase Mureșanu (RUM) 3-5 Albert Axelrod (USA) 2-5 Dieter Schmitt (EUA) 5-4 Kim Mansik (Kim Man-sig) (KOR) 5-4 Adolfo Bisellach (ARG) 5-2 | 4. | C. csoport Roland Losert (AUT) 5-3 Dieter Schmitt (EUA) 5-4 Haukler István (RUM) 5-3 Mohamed Gamil El-Kalyoubi (UAR) 1-5 Nicola Granieri (ITA) 1-5 | 3. | Jürgen Brecht (EUA) 10-6 | Kamuti Jenő (HUN) 9-10 | kiesett | 9. | ||
Bruno Habārovs | Párbajtőr, egyéni | A. csoport Hans Lagerwall (SWE) 5-4 Claudio Polledri (SUI) 5-3 John Humphreys (AUS) 5-2 Zelmar Casco (ARG) 5-4 Kim Mansik (Kim Man-sig) (KOR) 5-1 Ronnie Theseira (MAL) 5-3 Roland Losert (AUT) 0-5 | 2. | D. csoport Bohdan Gonsior (POL) 1-5 Rudolf Trost (AUT) 2-5 Nemere Zoltán (HUN) 3-5 Dietrich Hecke (EUA) 3-5 Ókava Heizaburo (JPN) 5-0 Claudio Polledri (SUI) 5-4 | 5. | kiesett | helyezetlen | |||
Guram Kosztava | C. csoport Peter Jacobs (GBI) 3-5 Henryk Nielaba (POL) 0-5 Orvar Lindwall (SWE) 5-3 John Bouchier-Hayes (IRL) 5-3 Joseph Gemayel (LEB) 5-3 Francisco Serp (ARG) 5-4 Bizhan Zarnegar (IRI) 5-0 | 3. | E. csoport Roland Losert (AUT) 2-5 Claude Bourquard (FRA) 2-5 Orvar Lindwall (SWE) 5-2 Haukler István (RUM) 5-2 Michel Saykali (LEB) 5-4 | 3. | Michel Steininger (SUI) 10-5 | Roland Losert (AUT) 10-9 | Orvar Lindwall (SWE) 10-3 | Bill Hoskyns (GBI) 3-5 Hrihorij Krissz (URS) 5-2 Gianluigi Saccaro (ITA) 4-5 Rájátszás: A bronzéremért Gianluigi Saccaro (ITA) 5-0 | ||
Hrihorij Krissz | B. csoport Paul Gnaier (EUA) 5-3 Yves Dreyfus (FRA) 5-4 Hassan El-Said (LEB) 5-1 Ókava Heizaburo (JPN) 5-5 René Van Den Driessche (BEL) 5-2 Trần Văn Xuan (VET) 5-1 Michael Ryan (IRL) 5-0 | 1. | B. csoport Bill Hoskyns (GBI) 5-2 Göran Abrahamsson (SWE) 5-3 Kausz István (HUN) 5-4 Yves Dreyfus (FRA) 5-0 Alberto Pellegrino (ITA) 5-5 David Micahnik (USA) 2-5 | 1. | erőnyerő | Göran Abrahamsson (SWE) 10-9 | Bohdan Gonsior (POL) 10-3 | Bill Hoskyns (GBI) 5-5 Gianluigi Saccaro (ITA) 5-1 Guram Kosztava (URS) 2-5 Rájátszás: Az aranyéremért Bill Hoskyns (GBI) 5-2 | ||
Umjar Mavlihanov | Kard, egyéni | H. csoport Tănase Mureșanu (RUM) 3-5 Pézsa Tibor (HUN) 5-4 Alberto Lanteri (ARG) 5-2 John Andru (CAN) 5-2 Les Tornallyay (AUS) 5-3 Humberto Posada (COL) 5-1 | 2. | B. csoport Jerzy Pawłowski (POL) 1-5 Jacques Lefèvre (FRA) 5-2 Ion Drîmbă (RUM) 5-0 Jürgen Theuerkauff (EUA) 5-3 Sibata Szeidzsi (JPN) 5-2 Alexander Leckie (GBI) 5-0 Kovács Attila (HUN) 1-5 | 2. | Bakonyi Péter (HUN) 10-9 | Emil Ochyra (POL) 10-9 | Pézsa Tibor (HUN) 5-3 Jakov Rilszkij (URS) 2-5 Claude Arabo (FRA) 2-5 Rájátszás: A bronzéremért Jakov Rilszkij (URS) 5-3 | ||
Mark Rakita | E. csoport Jacques Lefèvre (FRA) 5-2 Funamizu Micujuki (JPN) 5-2 Dieter Wellmann (EUA) 5-3 Richard Oldcorn (GBI) 5-3 Bizhan Zarnegar (IRI) 5-1 Trần Văn Xuan (VET) 5-1 | 1. | C. csoport Claude Arabo (FRA) 5-1 Walter Köstner (EUA) 5-3 Pierluigi Chicca (ITA) 5-1 Örley Tamás (USA) 5-3 Andrzej Piątkowski (POL) 5-3 Alberto Lanteri (ARG) 5-3 Kitao Teruhiro (JPN) 5-3 | 1. | Pézsa Tibor (HUN) 6-10 | kiesett | kiesett | 9. | ||
Jakov Rilszkij | A. csoport Ion Drîmbă (RUM) 5-4 Ignacio Posada (COL) 5-2 Rafael González (ARG) 5-1 Michael Ryan (IRL) 5-2 Pierluigi Chicca (ITA) 3-5 | 1. | A. csoport Pézsa Tibor (HUN) 5-4 Marcel Parent (FRA) 5-4 Wladimiro Calarese (ITA) 5-3 Keresztes Attila (USA) 5-1 Funamizu Micujuki (JPN) 5-2 Octavian Vintilă (RUM) 5-0 Dieter Wellmann (EUA) 4-5 | 1. | Jacques Lefèvre (FRA) 10-6 | Walter Köstner (EUA) 10-5 | Claude Arabo (FRA) 2-5 Pézsa Tibor (HUN) 4-5 Umjar Mavlihanov (URS) 5-2 Rájátszás: A bronzéremért Umjar Mavlihanov (URS) 3-5 | 4. | ||
Mark Midler Jurij Sarov Jurij Sziszikin German Szvesnyikov Viktor Zsdanovics | Tőr, csapat | D. csoport Irán (IRI) 10-0 Kolumbia (COL) 16-0 | 1. | Egyesült Német Csapat (EUA) 9-3 | Franciaország (FRA) 9-6 | Lengyelország (POL) 9-7 | ||||
Bruno Habārovs Guram Kosztava Hrihorij Krissz Alekszej Nyikancsikov Jurij Szmoljakov | Párbajtőr, csapat | A. csoport Argentína (ARG) 15-1 Libanon (LEB) 9-1 | 1. | erőnyerő | Magyarország (HUN) 4-8 | Az 5–6. helyért Egyesült Német Csapat (EUA) 3-8 | kiesett | 7. | ||
Nugzar Aszatiani Umjar Mavlihanov Borisz Melnyikov Mark Rakita Jakov Rilszkij | Kard, csapat | A. csoport Japán (JPN) 9-2 | 1. | Egyesült Államok (USA) 9-4 | Lengyelország (POL) 9-7 | Olaszország (ITA) 9-6 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | ||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Galina Gorohova | Tőr, egyéni | D. csoport Szabó Orbán Olga (RUM) 4-2 Rosemarie Scherberger (EUA) 4-2 Shirley Netherway (GBI) 4-2 Takeucsi Josie (JPN) 4-3 Janice-Lee York-Romary (USA) 3-4 | 1. | D. csoport Ana Derșidan-Ene-Pascu (RUM) 4-2 Rejtő Ildikó (HUN) 4-2 Giovanna Masciotta (ITA) 4-1 Rosemarie Scherberger (EUA) 4-1 Kerstin Palm (SWE) 4-0 | 1. | María Romano (ARG) 8-4 | Giovanna Masciotta (ITA) 8-7 | Rejtő Ildikó (HUN) 0-4 Helga Mees (EUA) 3-4 Antonella Ragno (ITA) 3-4 | 4. |
Valentyina Prudszkova | F. csoport Heidi Schmid (EUA) 4-1 María Romano (ARG) 4-1 Annick Level (FRA) 4-2 Janet Wardell-Yerburgh (GBI) 4-0 Giovanna Masciotta (ITA) 1-4 | 1. | A. csoport Harriet King (USA) 1-4 Juhász Katalin (HUN) 2-4 Cathérine Rousselet-Ceretti (FRA) 1-4 Bruna Colombetti (ITA) 4-1 Mireya Rodríguez (CUB) 4-2 | 5. | kiesett | helyezetlen | |||
Valentyina Rasztvorova | E. csoport Mary Watts-Tobin (GBI) 4-1 Colette Flesch (LUX) 4-3 Janet Hopner (AUS) 4-3 Patricia Skinner (NRH) 4-0 Mireya Rodríguez (CUB) 4-0 Antonella Ragno (ITA) 3-4 | 2. | B. csoport Szabó Orbán Olga (RUM) 4-2 Dömölky Lídia (HUN) 4-3 Helga Mees (EUA) 4-1 Ginette Rossini (LUX) 3-4 Shirley Netherway (GBI) 4-0 | 2. | Rejtő Ildikó (HUN) 6-8 | kiesett | 9. | ||
Galina Gorohova Valentyina Prudszkova Valentyina Rasztvorova Ljudmila Sisova Taccjana Szamuszenka | Tőr, csapat | C. csoport Ausztrália (AUS) 13-3 Japán (JPN) 10-4 | 1. | Románia (RUM) 9-4 | Olaszország (ITA) 9-5 | Magyarország (HUN) 7-9 |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az középdöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 2 | 2 | 0 | 0 | 9 | 2 | +7 | 4 |
Egyesült Német Csapat (EUA) | 2 | 1 | 0 | 1 | 5 | 4 | +1 | 2 |
Ausztrália (AUS) | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 9 | –8 | 0 |
1964. október 11. 16:30 | Szovjetunió (URS) | 6 – 0 | Ausztrália (AUS) | |
(1–0, 1–0, 2–0, 2–0) | ||||
V. Kuznyecov, Szemjonov 2 |
1964. október 12. 11:10 | Szovjetunió (URS) | 3 – 2 | Egyesült Német Csapat (EUA) | |
(1–2, 0–0, 1–0, 1–0) | ||||
Bortkevics 2 | Vohs 2 |
Bejutott a négyes döntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért |
- Középdöntő
- A/B csoport
A táblázat tartalmazza a B csoportban lejátszott Szovjetunió – Egyesült Német Csapat 3–2-es eredményt.
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 4 | +3 | 5 |
Olaszország (ITA) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 6 | 0 | 4 |
Románia (RUM) | 3 | 1 | 1 | 1 | 10 | 10 | 0 | 3 |
Egyesült Német Csapat (EUA) | 3 | 0 | 0 | 3 | 7 | 10 | –3 | 0 |
1964. október 14. 14:16 | Olaszország (ITA) | 0 – 2 | Szovjetunió (URS) | |
(0–1, 0–1, 0–0, 0–0) | ||||
Ny. Kuznyecov, Szemjonov 1 |
1964. október 15. 18:50 | Szovjetunió (URS) | 2 – 2 | Románia (RUM) | |
(0–0, 1–1, 1–0, 0–1) | ||||
Kalasnyikov, Agejev 1 | Zahan 2 |
- Döntő csoport
1964. október 17. 19:30 | Jugoszlávia (YUG) | 2 – 0 | Szovjetunió (URS) | |
(0–0, 0–0, 2–0, 0–0) | ||||
Janković 2 |
1964. október 18. 16:00 | Szovjetunió (URS) | 2 – 5 | Magyarország (HUN) | |
(0–1, 2–0, 0–1, 0–3) | ||||
Kalasnyikov, Agejev 1 | Felkai, Dömötör 2 |
A táblázat tartalmazza a középdöntőben lejátszott Olaszország – Szovjetunió 0–2-es eredményt.
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Magyarország (HUN) | 3 | 2 | 1 | 0 | 12 | 7 | +5 | 5 |
Jugoszlávia (YUG) | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 5 | +3 | 5 |
Szovjetunió (URS) | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 7 | –3 | 2 |
Olaszország (ITA) | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 7 | –5 | 0 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Források
- Soviet Union at the 1964 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Oroszország-portál
- Olimpiaportál