Evezés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben az orosz nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Evezés a XXVII. nyári olimpián | ||||||||||||||||
Adatok | ||||||||||||||||
Helyszín | Penth tó-Regatta pálya, Sydney | |||||||||||||||
Dátum | szeptember 17–24. | |||||||||||||||
Résztvevők | 547 (363 férfi, 184 nő) résztvevő 51 nemzetből | |||||||||||||||
Versenyszámok | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Magyar szereplés | ||||||||||||||||
Magyar résztvevők | 4 (2 férfi, 2 nő) fő | |||||||||||||||
|
A 2000. évi nyári olimpiai játékokon az evezésben tizennégy versenyszámban osztottak érmeket.
Éremtáblázat
(A rendező ország csapata eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy értékei vastagítással kiemelve.)
A 2000. évi nyári olimpiai játékok éremtáblázata evezésben | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Románia (ROM) | 3 | 0 | 0 | 3 |
2. | Németország (GER) | 2 | 1 | 3 | 6 |
3. | Nagy-Britannia (GBR) | 2 | 1 | 0 | 3 |
4. | Franciaország (FRA) | 2 | 0 | 1 | 3 |
5. | Olaszország (ITA) | 1 | 2 | 1 | 4 |
6. | Fehéroroszország (BLR) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Új-Zéland (NZL) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Lengyelország (POL) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Szlovénia (SLO) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
10. | Ausztrália (AUS) | 0 | 3 | 2 | 5 |
11. | Hollandia (NED) | 0 | 3 | 0 | 3 |
12. | Egyesült Államok (USA) | 0 | 1 | 2 | 3 |
13. | Bulgária (BUL) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Norvégia (NOR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Svájc (SUI) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
16. | Kanada (CAN) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Horvátország (CRO) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Dánia (DEN) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Litvánia (LTU) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Oroszország (RUS) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 14 | 14 | 14 | 42 |
Férfi
Éremtáblázat
(A rendező ország csapata eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke, vagy értékei vastagítással kiemelve.)
A 2000. évi nyári olimpiai játékok éremtáblázata férfi evezésben | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Franciaország (FRA) | 2 | 0 | 1 | 3 |
2. | Nagy-Britannia (GBR) | 2 | 0 | 0 | 2 |
3. | Olaszország (ITA) | 1 | 2 | 1 | 4 |
4. | Lengyelország (POL) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Szlovénia (SLO) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Új-Zéland (NZL) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
7. | Ausztrália (AUS) | 0 | 2 | 2 | 4 |
8. | Egyesült Államok (USA) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Hollandia (NED) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Norvégia (NOR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Svájc (SUI) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
12. | Németország (GER) | 0 | 0 | 2 | 2 |
13. | Dánia (DEN) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Horvátország (CRO) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 8 | 8 | 8 | 24 |
Érmesek
A 2000. évi nyári olimpiai játékok érmesei evezésben | |||
Versenyszám | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
---|---|---|---|
Egypárevezős | Rob Waddell Új-Zéland (NZL) 6:48.90 | Xeno Müller Svájc (SUI) 6:50.55 | Marcel Hacker Németország (GER) 6:50.83 |
Kétpárevezős | Szlovénia (SLO) Luka Špik Iztok Čop 6:16.63 | Norvégia (NOR) Olaf Tufte Fredrik Bekken 6:17.98 | Olaszország (ITA) Giovanni Calabrese Nicola Sartori 6:20.49 |
Könnyűsúlyú kétpárevezős | Lengyelország (POL) Tomasz Kucharski Robert Sycz 6:21.75 | Olaszország (ITA) Elia Luini Leonardo Pettinari 6:23.47 | Franciaország (FRA) Pascal Touron Thibaud Chapelle 6:24.85 |
Kormányos nélküli kettes | Franciaország (FRA) Michel Andrieux Jean-Christophe Rolland 6:32.97 | Egyesült Államok (USA) Ted Murphy Sebastian Bea 6:33.80 | Ausztrália (AUS) Matthew Long James Tomkins 6:34.26 |
Négypárevezős | Olaszország (ITA) Agostino Abbagnale Alessio Sartori Rossano Galtarossa Simone Raineri 5:45.56 | Hollandia (NED) Jochem Verberne Dirk Lippits Diederik Simon Michiel Bartman 5:47.91 | Németország (GER) Marco Geisler Andreas Hajek Stephan Volkert André Willms 5:48.64 |
Kormányos nélküli négyes | Nagy-Britannia (GBR) James Cracknell Steve Redgrave Tim Foster Matthew Pinsent 5:56.24 | Olaszország (ITA) Valter Molea Riccardo Dei Rossi Lorenzo Carboncini Carlo Mornati 5:56.62 | Ausztrália (AUS) James Stewart Ben Dodwell Geoffrey Stewart Bo Hanson 5:57.61 |
Könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes | Franciaország (FRA) Laurent Porchier Jean-Christophe Bette Yves Hocdé Xavier Dorfmann 6:01.68 | Ausztrália (AUS) Simon Burgess Anthony Edwards Darren Balmforth Robert Richards 6:02.09 | Dánia (DEN) Søren Madsen Thomas Ebert Eskild Ebbesen Victor Feddersen 6:03.51 |
Nyolcas | Nagy-Britannia (GBR) Andrew Lindsay Ben Hunt-Davis Simon Dennis Louis Attrill Luka Grubor Kieran West Fred Scarlett Steve Trapmore Rowley Douglas 5:33.08 | Ausztrália (AUS) Christian Ryan Alastair Gordon Nick Porzig Robert Jahrling Mike McKay Stuart Welch Daniel Burke Jaime Fernandez Brett Hayman 5:33.88 | Horvátország (CRO) Igor Francetić Tihomir Franković Tomislav Smoljanović Nikša Skelin Siniša Skelin Krešimir Čuljak Igor Boraska Branimir Vujević Silvijo Petriško 5:34.85 |
Női
Éremtáblázat
(A rendező ország csapata eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke, vagy értékei vastagítással kiemelve.)
A 2000. évi nyári olimpiai játékok éremtáblázata női evezésben | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Románia (ROM) | 3 | 0 | 0 | 3 |
2. | Németország (GER) | 2 | 1 | 1 | 4 |
3. | Fehéroroszország (BLR) | 1 | 0 | 0 | 1 |
4. | Hollandia (NED) | 0 | 2 | 0 | 2 |
5. | Ausztrália (AUS) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Bulgária (BUL) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Nagy-Britannia (GBR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
8. | Egyesült Államok (USA) | 0 | 0 | 2 | 2 |
9. | Kanada (CAN) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Litvánia (LTU) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Oroszország (RUS) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 6 | 6 | 6 | 18 |
Érmesek
A 2000. évi nyári olimpiai játékok érmesei evezésben | |||
Versenyszám | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
---|---|---|---|
Egypárevezős | Kacjarina Karszten Fehéroroszország (BLR) 7:28.14 | Rumjana Nejkova Bulgária (BUL) 7:28.15 | Katrin Rutschow-Stomporowski Németország (GER) 7:28.99 |
Kétpárevezős | Németország (GER) Jana Thieme Kathrin Boron 6:55.44 | Hollandia (NED) Pieta van Dishoeck Eeke van Nes 7:00.36 | Litvánia (LTU) Birutė Šakickienė Kristina Poplavskaja 7:01.71 |
Könnyűsúlyú kétpárevezős | Románia (ROM) Constanța Burcică-Pipotă Angela Alupei 7:02.64 | Németország (GER) Valerie Viehoff Claudia Blasberg 7:02.95 | Egyesült Államok (USA) Christine Collins Sarah Garner 7:06.37 |
Kormányos nélküli kettes | Románia (ROM) Georgeta Damian Doina Ignat 7:11.00 | Ausztrália (AUS) Rachael Taylor Kate Slatter 7:12.56 | Egyesült Államok (USA) Melissa Ryan Karen Kraft 7:13.00 |
Négypárevezős | Németország (GER) Manja Kowalski Meike Evers Manuela Lutze Kerstin Kowalski 6:19.58 | Nagy-Britannia (GBR) Guin Batten Gillian Lindsay Katherine Grainger Miriam Batten 6:21.64 | Oroszország (RUS) Okszana Dorodnova Irina Fedotova Julija Levina Larisza Merk 6:21.65 |
Nyolcas | Románia (ROM) Georgeta Damian Viorica Susanu Ioana Olteanu Veronica Cochelea-Cogeanu Maria Magdalena Dumitrache Elisabeta Oleniuc-Lipă Liliana Gafencu Doina Ignat Elena Georgescu 6:06.44 | Hollandia (NED) Anneke Venema Carin Beek ter Nelleke Penninx Pieta van Dishoeck Eeke van Nes Tessa Appeldoorn Marieke Westerhof Elien Meijer Martijntje Quik 6:09.39 | Kanada (CAN) Heather McDermid Heather Davis Dorota Urbaniak Theresa Luke Emma Robinson Alison Korn Laryssa Biesenthal Buffy Alexander Lesley Thompson 6:11.58 |
Források
- Sydney 2000 Rowing Results (angol nyelven). olympics.com. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- Rowing at the 2000 Summer Olympics (angol nyelven). olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap