Wereldkampioenschappen roeien 2000
Wereldkampioenschappen roeien 2000 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Zagreb, Kroatië | ||||||
Editie | 30 | ||||||
Jaar | 2000 | ||||||
Data | 1 t/m 6 augustus | ||||||
Sport | Roeien | ||||||
Organisator | FISA | ||||||
Evenementen | 10 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De 30e editie van de wereldkampioenschappen roeien werd in 2000 gehouden in Zagreb, Kroatië. In dit Olympisch jaar werden alleen de nummers uitgeschreven die niet op het Olympisch programma stonden. Het toernooi stond onder auspiciën van de wereld roeifederatie FISA.
Medaillewinnaars
Mannen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Lichte skiff LM1x | Michal Vabrousek | Sam Lynch | Lubos Podstubka | |||
Twee met M2+ | Verenigde Staten Matthew Guerrieri Kurt Borcherding Nicholas Anderson | Roemenië Daniel Măstăcan Nicolae Țaga Marin Gheorghe | Frankrijk Bernard Roche Vincent Maliszewski Anthony Cornet | |||
Lichte twee zonder LM2- | Canada Ben Storey Ed Winchester | Verenigd Koninkrijk Nicholas Strange Peter Haining | Denemarken Jesper Krog Skov Hansen Morten | |||
Vier met M4+ | Verenigd Koninkrijk Rick Dunn Toby Garbett Graham Smith Steve Williams Alistair Potts | Verenigde Staten Ben Holbrook James Neil Garrett Klugh Ryan Torgerson Jeffrey Lindy | Duitsland Lars Erdmann Wolfram Huhn Lars Krisch Andreas Werner Joerg Dederding | |||
Lichte dubbel vier LM4x | Japan Hitoshi Hase Takehiro Kubo Kazuaki Mimoto Daisaku Takeda | Italië Simone Forlani Daniele Gilardoni Franco Sancassani Mauro Baccelli | Spanje Juan Luis Aguirre Barco Rubén Álvarez Alberto Domínguez Juan Zunzunegui | |||
Lichte acht LM8+ | Verenigde Staten Erik Miller David Mack John Cashman Gabe Winkler William Fedyna Martin Schwartz Angus Maclaurin Steve Warner Joshua Fien-Helfman | Verenigd Koninkrijk Phil Baker Matt Beechey James Brown Ned Kittoe Stephen Lee James McGarva Jim McNiven Tim Middleton Christian Cormack | Australië Andrew Black Shane Broad Andrew Butler Ben Cureton Glen Loftus Karl Parker Matthew Russell Michael Wiseman Kenneth Chan |
Vrouwen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Lichte skiff LW1x | Laila Finska-Bezerra | Angelika Brand | Sinead Jennings | |||
Lichte twee zonder LW2- | Verenigd Koninkrijk Malindi Myers Miriam Taylor | Verenigde Staten Catherine Humblet Stacey Borgman | Duitsland Gunda Reimers Janet Radienzel | |||
Vier zonder W4- | Wit-Rusland Iryna Bazyleuskaya Natallia Helakh Olga Tratsevskaya Marina Znak (s) | Polen Aneta Bełka Honorata Motylewska Iwona Tybinkowska Iwona Zygmunt | Roemenië Marioara Ciobanu-Popescu Crina Serediuc Doina Spircu-Craciun Aurica Barascu-Chirita | |||
Lichte dubbel vier LW4x | Duitsland Maja Darmstadt Michelle Darvill Anna Kleinz Karin Stephan | Australië Eliza Blair Sally Causby Amber Halliday Catriona Roach | China Tan Meiyun Wang Yanni Sun Yue Song Xiujuan |
Medailleklassement
■ Gastland
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Verenigde Staten | 2 | 2 | 0 | 4 |
2 | Verenigd Koninkrijk | 2 | 2 | 0 | 4 |
3 | Duitsland | 1 | 1 | 2 | 4 |
4 | Canada | 1 | 0 | 0 | 1 |
Finland | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Japan | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Tsjechië | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Wit-Rusland | 1 | 0 | 0 | 1 | |
9 | Ierland | 0 | 1 | 1 | 2 |
Australië | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Roemenië | 0 | 1 | 1 | 2 | |
12 | Italië | 0 | 1 | 0 | 1 |
Polen | 0 | 1 | 0 | 1 | |
14 | China | 0 | 0 | 1 | 1 |
Denemarken | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Frankrijk | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Slowakije | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Spanje | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 10 | 10 | 10 | 30 |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Uitslagen op de officiële site van de FISA
- (en) Medaillewinnaars wereldkampioenschappen roeien
- (en) History of Australian Rowing