Stuping under Sommeruniversiaden 2015
Stuping var en del av Sommeruniversiaden 2015, og ble arrangert fra 3. til 9. juli 2015 i Aquatics Palace i Gwangju i Sør-Korea.
Medaljeoversikt
Medaljetabell
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | Kina Kina | 10 | 4 | 3 | 17 |
2 | Russland Russland | 2 | 3 | 2 | 7 |
3 | Canada Canada | 1 | 0 | 1 | 2 |
4 | Sør-Korea Sør-Korea | 0 | 6 | 3 | 9 |
5 | USA USA | 0 | 0 | 2 | 2 |
6 | Japan Japan | 0 | 0 | 1 | 1 |
6 | Mexico Mexico | 0 | 0 | 1 | 1 |
Total | 13 | 13 | 13 | 39 |
Medaljevinnere menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
1 meter svikt detaljer | Peng Jianfeng (CHN) | Zhang Xinghao (CHN) | Briadam Herrera (USA) |
3 meter svikt detaljer | Peng Jianfeng (CHN) | Evgenii Novoselov (RUS) | Daniel Islas Arroyo (MEX) |
10 meter tårn detaljer | Wang Yao (CHN) | Igor Mialin (RUS) | Wang Anqi (CHN) |
3 meter svikt detaljer | Russland Russland Evgenii Novoselov Viacheslav Novoselov | Kina Kina Li Yanan Zhong Yuming | Sør-Korea Sør-Korea Kim Jin-yong Son Tae-lang |
10 meter tårn synkro detaljer | Kina Kina Wang Anqi Wang Yao | Sør-Korea Sør-Korea Kim Jin-yong Kim Yeong-nam | Russland Russland Egor Galperin Igor Mialin |
Lag detaljer | Kina Kina | Russland Russland | Sør-Korea Sør-Korea |
Medaljevinnere kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
1 meter svikt detaljer | Zheng Shuangxue (CHN) | Kim Na-mi (KOR) | Sun Mengchen (CHN) |
3 meter svikt detaljer | Zheng Shuangxue (CHN) | Liu Tian (CHN) | Kim Na-mi (KOR) |
10 meter tårn detaljer | Wang Ying (CHN) | Wang Han (CHN) | Mai Nakagawa (JPN) |
3 meter svikt synkro detaljer | Kina Kina Qu Lin Sun Mengchen | Sør-Korea Sør-Korea Kim Na-mi Moon Na-yun | USA USA Haley Allen Olivia Rosendahl |
10 meter tårn synkro detaljer | Canada Canada Carol-Ann Ware Celina Jayne Toth | Sør-Korea Sør-Korea Ko Eun-ji Moon Na-yun | Kina Kina Wang Han Wang Ying |
Lag detaljer | Kina Kina | Sør-Korea Sør-Korea | Russland Russland |
Mix
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
Mix lag detaljer | Russland Russland Daria Govor Igor Mialin | Sør-Korea Sør-Korea Kim Yeong-nam Kim Na-mi | Canada Canada Celina Jayne Toth Cameron Reid Mclean |
Kilder
- Medaljevinnere