71. Turniej Czterech Skoczni
71. Vierschanzentournee
2021/2022 | 2023/2024 | |
Dyscyplina | Skoki narciarskie |
Organizator | FIS |
Szczegóły turnieju |
Pierwsze zawody | 29 grudnia 2022 Oberstdorf |
Zamknięcie (finał) | 6 stycznia 2023 Bischofshofen |
I miejsce | Halvor Egner Granerud Norwegia |
II miejsce | Dawid Kubacki Polska |
III miejsce | Anže Lanišek Słowenia |
71. Turniej Czterech Skoczni (niem. 71. Vierschanzentournee) – 71. edycja Turnieju Czterech Skoczni, która odbyła się w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich 2022/2023 na skoczniach w Niemczech i Austrii.
Kalendarz zawodów
Skocznie
W tabeli podano rekordy skoczni obowiązujące przed rozpoczęciem turnieju lub ustanowione bądź wyrównane w trakcie jego trwania (wyróżnione wytłuszczeniem).
Program zawodów
Miejscowość | Dzień | Konkurencja | Początek (CET) | Liczba uczestników |
Oberstdorf | 28 grudnia | Oficjalny trening | 14:00 | — |
Kwalifikacje | 16:30 | 61 |
29 grudnia | Seria próbna | 15:00 | — |
Konkurs indywidualny | 16:30 | 50 |
30 grudnia | Przerwa |
Garmisch-Partenkirchen | 31 grudnia | Oficjalny trening | 11:45 | — |
Kwalifikacje | 14:00 | 67 |
1 stycznia | Seria próbna | 12:30 | — |
Konkurs indywidualny | 14:00 | 50 |
2 stycznia | Przerwa |
Innsbruck | 3 stycznia | Oficjalny trening | 11:15 | — |
Kwalifikacje | 13:30 | 60 |
4 stycznia | Seria próbna | 12:00 | — |
Konkurs indywidualny | 13:30 | 50 |
Bischofshofen | 5 stycznia | Oficjalny trening | 14:30 | — |
Kwalifikacje | 16:30 | 65 |
6 stycznia | Seria próbna | 15:30 | — |
Konkurs indywidualny | 16:30 | 50 |
Wyniki
Oberstdorf
Kwalifikacje (28.12.2022)
Źródło[6] |
Lok. | Zawodnik | Skok | Nota | Kw. |
1. | Halvor Egner Granerud | 133,5 m | 155,5 | Q |
2. | Dawid Kubacki | 132,0 m | 146,6 | Q |
3. | Timi Zajc | 133,5 m | 141,7 | Q |
4. | Johann André Forfang | 134,5 m | 140,5 | Q |
5. | Piotr Żyła | 129,0 m | 140,1 | Q |
6. | Kamil Stoch | 127,5 m | 140,0 | Q |
7. | Karl Geiger | 129,5 m | 139,8 | Q |
8. | Andreas Wellinger | 130,0 m | 137,9 | Q |
9. | Daniel-André Tande | 131,5 m | 137,8 | Q |
10. | Manuel Fettner | 129,0 m | 137,5 | Q |
11. | Clemens Leitner | 129,0 m | 135,2 | Q |
12. | Anže Lanišek | 124,0 m | 134,5 | Q |
13. | Michael Hayböck | 126,0 m | 134,4 | Q |
14. | Philipp Raimund | 131,0 m | 131,3 | Q |
15. | Peter Prevc | 130,0 m | 130,9 | Q |
16. | Robert Johansson | 124,5 m | 130,3 | Q |
17. | Daniel Tschofenig | 123,5 m | 126,9 | Q |
18. | Philipp Aschenwald | 126,0 m | 125,3 | Q |
19. | Kristoffer Eriksen Sundal | 123,0 m | 125,0 | Q |
20. | Giovanni Bresadola | 127,5 m | 124,4 | Q |
21. | Pius Paschke | 121,5 m | 123,7 | Q |
22. | Paweł Wąsek | 124,0 m | 122,9 | Q |
23. | Ryōyū Kobayashi | 121,0 m | 122,4 | Q |
24. | Constantin Schmid | 124,0 m | 121,8 | Q |
25. | Markus Eisenbichler | 127,5 m | 121,2 | Q |
26. | Fatih Arda İpcioğlu | 124,0 m | 120,6 | Q |
27. | Artti Aigro | 123,5 m | 120,2 | Q |
28. | Lovro Kos | 124,0 m | 119,8 | Q |
29. | Marius Lindvik | 119,0 m | 119,1 | Q |
30. | Jan Hörl | 117,0 m | 118,0 | Q |
31. | Stephan Leyhe | 120,0 m | 117,0 | Q |
32. | Jan Habdas | 123,0 m | 116,9 | Q |
33. | Francesco Cecon | 122,0 m | 115,6 | Q |
34. | Decker Dean | 121,0 m | 115,4 | Q |
35. | Gregor Deschwanden | 119,5 m | 113,0 | Q |
36. | Antti Aalto | 119,0 m | 112,4 | Q |
37. | Vilho Palosaari | 118,0 m | 112,2 | Q |
38. | Alex Insam | 119,5 m | 111,6 | Q |
39. | Yukiya Satō | 119,0 m | 111,1 | Q |
40. | Žiga Jelar | 117,5 m | 110,8 | Q |
41. | Domen Prevc | 118,0 m | 109,8 | Q |
42. | Roman Koudelka | 120,5 m | 109,2 | Q |
43. | Muhammed Ali Bedir | 118,0 m | 108,5 | Q |
44. | Stefan Kraft | 109,5 m | 108,1 | Q |
45. | Erik Belshaw | 117,0 m | 107,7 | Q |
46. | Stefan Hula | 115,0 m | 105,4 | Q |
47. | Anders Fannemel | 116,5 m | 104,5 | Q |
48. | Junshirō Kobayashi | 116,5 m | 103,1 | Q |
49. | Władimir Zografski | 109,5 m | 99,6 | Q |
50. | Naoki Nakamura | 120,0 m | 97,5 | Q |
51. | Ren Nikaidō | 110,5 m | 97,4 | NQ |
52. | Niko Kytösaho | 110,5 m | 93,8 | NQ |
53. | Eetu Nousiainen | 112,5 m | 92,4 | NQ |
54. | Kevin Maltsev | 102,5 m | 85,7 | NQ |
55. | Danił Wasiljew | 104,0 m | 85,0 | NQ |
56. | Keiichi Satō | 102,5 m | 84,6 | NQ |
57. | Sabirżan Muminow | 107,5 m | 81,5 | NQ |
58. | Witalij Kaliniczenko | 96,0 m | 68,8 | NQ |
59. | Daniel Cacina | 99,5 m | 66,7 | NQ |
60. | Andrei Feldorean | 91,5 m | 64,4 | NQ |
— | Simon Ammann | DNS | NQ |
Zestawienie par
- Legenda
Zwycięzca pary
Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej
Konkurs główny (29.12.2022)
Źródło[8] |
Lok. | Zawodnik | Skok 1 | Skok 2 | Nota |
1. | Halvor Egner Granerud | 142,5 m | 139,0 m | 312,4 |
2. | Piotr Żyła | 132,5 m | 137,0 m | 299,0 |
3. | Dawid Kubacki | 140,5 m | 136,0 m | 294,9 |
4. | Karl Geiger | 136,5 m | 134,0 m | 293,6 |
5. | Stefan Kraft | 133,5 m | 138,0 m | 292,0 |
6. | Andreas Wellinger | 135,0 m | 132,0 m | 285,2 |
7. | Lovro Kos | 125,5 m | 133,5 m | 280,7 |
8. | Daniel Tschofenig | 122,5 m | 132,5 m | 278,8 |
9. | Kamil Stoch | 133,0 m | 130,0 m | 276,1 |
10. | Anže Lanišek | 119,5 m | 129,0 m | 267,4 |
11. | Johann André Forfang | 122,0 m | 131,0 m | 264,8 |
12. | Michael Hayböck | 121,5 m | 124,0 m | 262,1 |
13. | Manuel Fettner | 119,0 m | 127,0 m | 260,3 |
14. | Philipp Raimund | 118,5 m | 124,0 m | 257,0 |
15. | Ryōyū Kobayashi | 124,5 m | 120,5 m | 256,6 |
16. | Jan Hörl | 120,5 m | 126,0 m | 251,6 |
17. | Marius Lindvik | 121,0 m | 122,0 m | 248,4 |
18. | Timi Zajc | 122,5 m | 121,0 m | 247,9 |
19. | Paweł Wąsek | 121,5 m | 118,5 m | 245,2 |
20. | Stephan Leyhe | 122,0 m | 116,5 m | 244,1 |
21. | Władimir Zografski | 126,5 m | 115,5 m | 243,7 |
22. | Peter Prevc | 119,0 m | 118,0 m | 243,4 |
23. | Philipp Aschenwald | 119,5 m | 121,5 m | 242,8 |
24. | Kristoffer Eriksen Sundal | 119,0 m | 117,5 m | 238,2 |
25. | Robert Johansson | 113,5 m | 119,0 m | 235,6 |
26. | Erik Belshaw | 124,5 m | 113,5 m | 231,4 |
27. | Daniel-André Tande | 120,0 m | 112,0 m | 230,7 |
28. | Žiga Jelar | 114,0 m | 118,5 m | 227,1 |
29. | Constantin Schmid | 111,5 m | 122,0 m | 224,2 |
30. | Fatih Arda İpcioğlu | 117,0 m | 104,5 m | 213,1 |
31. | Decker Dean | 114,0 m | NQ | 113,3 |
32. | Giovanni Bresadola | 118,5 m | NQ | 112,8 |
33. | Markus Eisenbichler | 115,0 m | NQ | 112,3 |
34. | Vilho Palosaari | 113,5 m | NQ | 110,9 |
35. | Francesco Cecon | 112,5 m | NQ | 107,5 |
35. | Clemens Leitner | 109,0 m | NQ | 107,5 |
37. | Gregor Deschwanden | 107,5 m | NQ | 106,4 |
38. | Antti Aalto | 112,5 m | NQ | 106,2 |
39. | Domen Prevc | 109,5 m | NQ | 105,3 |
40. | Naoki Nakamura | 116,0 m | NQ | 104,8 |
41. | Pius Paschke | 110,0 m | NQ | 100,6 |
42. | Artti Aigro | 108,0 m | NQ | 98,4 |
43. | Anders Fannemel | 106,0 m | NQ | 97,5 |
44. | Roman Koudelka | 109,5 m | NQ | 96,9 |
45. | Yukiya Satō | 105,0 m | NQ | 95,1 |
46. | Alex Insam | 102,5 m | NQ | 92,4 |
47. | Muhammed Ali Bedir | 108,5 m | NQ | 91,4 |
48. | Stefan Hula | 108,0 m | NQ | 91,1 |
49. | Jan Habdas | 105,5 m | NQ | 89,2 |
50. | Junshirō Kobayashi | 107,5 m | NQ | 88,1 |
Garmisch-Partenkirchen
Kwalifikacje (31.12.2022)
Źródło[9] |
Lok. | Zawodnik | Skok | Nota | Kw. |
1. | Dawid Kubacki | 140,5 m | 143,2 | Q |
2. | Anže Lanišek | 138,0 m | 142,0 | Q |
3. | Timi Zajc | 138,5 m | 139,1 | Q |
4. | Piotr Żyła | 135,5 m | 138,6 | Q |
5. | Manuel Fettner | 137,0 m | 134,8 | Q |
6. | Halvor Egner Granerud | 134,5 m | 133,5 | Q |
7. | Kamil Stoch | 132,5 m | 131,1 | Q |
8. | Daniel Tschofenig | 129,0 m | 128,6 | Q |
9. | Philipp Raimund | 126,5 m | 127,7 | Q |
10. | Constantin Schmid | 128,0 m | 126,8 | Q |
11. | Stefan Kraft | 131,0 m | 125,7 | Q |
12. | Michael Hayböck | 134,5 m | 125,1 | Q |
13. | Paweł Wąsek | 126,5 m | 124,9 | Q |
14. | Markus Eisenbichler | 131,0 m | 124,8 | Q |
14. | Stephan Leyhe | 128,0 m | 124,8 | Q |
16. | Robert Johansson | 128,5 m | 123,7 | Q |
17. | Gregor Deschwanden | 128,0 m | 123,1 | Q |
18. | Lovro Kos | 128,5 m | 122,4 | Q |
19. | Andreas Wellinger | 126,5 m | 120,2 | Q |
20. | Vilho Palosaari | 129,5 m | 119,8 | Q |
21. | Ren Nikaidō | 125,0 m | 117,0 | Q |
22. | Jan Hörl | 123,5 m | 116,0 | Q |
23. | Naoki Nakamura | 127,0 m | 115,8 | Q |
24. | Anders Fannemel | 122,5 m | 114,0 | Q |
25. | Clemens Leitner | 121,5 m | 112,5 | Q |
26. | Yukiya Satō | 127,0 m | 112,3 | Q |
27. | Ryōyū Kobayashi | 121,0 m | 111,0 | Q |
28. | Felix Hoffmann | 123,5 m | 109,4 | Q |
29. | Martin Hamann | 121,0 m | 109,1 | Q |
30. | Karl Geiger | 119,0 m | 108,3 | Q |
31. | Kristoffer Eriksen Sundal | 120,5 m | 108,1 | Q |
32. | Philipp Aschenwald | 119,0 m | 107,6 | Q |
33. | Danił Wasiljew | 121,5 m | 107,4 | Q |
34. | Artti Aigro | 119,0 m | 106,5 | Q |
35. | Roman Koudelka | 120,0 m | 105,6 | Q |
36. | Marius Lindvik | 119,0 m | 105,3 | Q |
37. | Johann André Forfang | 116,0 m | 104,9 | Q |
37. | Pius Paschke | 119,5 m | 104,9 | Q |
39. | Kevin Maltsev | 115,0 m | 102,0 | Q |
40. | Władimir Zografski | 112,5 m | 100,3 | Q |
41. | Alex Insam | 115,5 m | 99,4 | Q |
42. | Žiga Jelar | 116,0 m | 99,3 | Q |
43. | Peter Prevc | 117,5 m | 99,1 | Q |
44. | Francesco Cecon | 117,5 m | 98,6 | Q |
45. | Stefan Hula | 114,5 m | 98,3 | Q |
46. | Keiichi Satō | 114,5 m | 96,4 | Q |
47. | Antti Aalto | 112,0 m | 95,9 | Q |
48. | Domen Prevc | 112,0 m | 95,6 | Q |
49. | Luca Roth | 115,5 m | 95,5 | Q |
50. | Decker Dean | 113,0 m | 95,1 | Q |
51. | Junshirō Kobayashi | 113,5 m | 94,4 | NQ |
52. | Fatih Arda İpcioğlu | 115,0 m | 94,2 | NQ |
53. | Niko Kytösaho | 114,0 m | 94,0 | NQ |
54. | Sabirżan Muminow | 109,5 m | 93,7 | NQ |
55. | David Siegel | 116,5 m | 93,6 | NQ |
56. | Finn Braun | 113,5 m | 93,5 | NQ |
57. | Daniel-André Tande | 112,5 m | 92,1 | NQ |
58. | Jan Habdas | 110,0 m | 91,3 | NQ |
59. | Giovanni Bresadola | 110,0 m | 87,8 | NQ |
60. | Muhammed Ali Bedir | 105,0 m | 80,5 | NQ |
61. | Daniel Cacina | 104,0 m | 78,6 | NQ |
62. | Jewhen Marusiak | 104,5 m | 69,3 | NQ |
63. | Witalij Kaliniczenko | 95,5 m | 55,6 | NQ |
64. | Andrei Feldorean | 90,0 m | 50,6 | NQ |
— | Simon Spiewok | DSQ | NQ |
— | Eetu Nousiainen | DSQ | NQ |
— | Erik Belshaw | DSQ | NQ |
Zestawienie par
- Legenda
Zwycięzca pary
Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej
Konkurs główny (1.01.2023)
Źródło[11] |
Lok. | Zawodnik | Skok 1 | Skok 2 | Nota |
1. | Halvor Egner Granerud | 140,0 m | 142,0 m | 303,7 |
2. | Anže Lanišek | 140,5 m | 137,0 m | 297,3 |
3. | Dawid Kubacki | 136,0 m | 138,5 m | 294,4 |
4. | Manuel Fettner | 136,0 m | 138,0 m | 279,6 |
5. | Jan Hörl | 136,0 m | 138,5 m | 278,9 |
6. | Piotr Żyła | 135,5 m | 134,5 m | 277,0 |
7. | Daniel Tschofenig | 131,0 m | 136,0 m | 275,4 |
8. | Andreas Wellinger | 137,0 m | 133,0 m | 273,1 |
9. | Kamil Stoch | 135,0 m | 134,5 m | 272,7 |
10. | Michael Hayböck | 128,5 m | 140,0 m | 269,8 |
11. | Karl Geiger | 131,5 m | 131,0 m | 264,9 |
12. | Clemens Leitner | 129,5 m | 135,5 m | 262,2 |
13. | Lovro Kos | 129,0 m | 135,5 m | 261,0 |
14. | Lovro Kos | 128,0 m | 134,0 m | 255,8 |
15. | Philipp Raimund | 125,5 m | 135,0 m | 254,9 |
16. | Robert Johansson | 129,5 m | 133,0 m | 253,4 |
17. | Stephan Leyhe | 128,0 m | 130,0 m | 252,2 |
18. | Stefan Kraft | 122,5 m | 131,0 m | 249,5 |
19. | Ryōyū Kobayashi | 125,0 m | 131,0 m | 248,8 |
20. | Johann André Forfang | 129,0 m | 130,5 m | 246,6 |
21. | Gregor Deschwanden | 127,5 m | 126,5 m | 243,3 |
22. | Paweł Wąsek | 130,0 m | 126,0 m | 242,0 |
23. | Constantin Schmid | 121,0 m | 133,0 m | 241,9 |
24. | Constantin Schmid | 124,5 m | 127,5 m | 238,6 |
25. | Philipp Aschenwald | 132,0 m | 124,0 m | 236,3 |
26. | Vilho Palosaari | 125,0 m | 125,5 m | 230,6 |
27. | Kristoffer Eriksen Sundal | 125,0 m | 122,0 m | 230,0 |
28. | Felix Hoffmann | 121,0 m | 128,0 m | 227,1 |
29. | Domen Prevc | 124,0 m | 125,0 m | 226,0 |
30. | Roman Koudelka | 124,0 m | 117,0 m | 220,5 |
31. | Anders Fannemel | 124,5 m | NQ | 112,6 |
32. | Markus Eisenbichler | 124,0 m | NQ | 111,9 |
33. | Antti Aalto | 125,0 m | NQ | 111,0 |
34. | Žiga Jelar | 118,0 m | NQ | 108,0 |
35. | Kevin Maltsev | 120,0 m | NQ | 107,9 |
36. | Naoki Nakamura | 119,5 m | NQ | 106,1 |
37. | Artti Aigro | 119,0 m | NQ | 105,1 |
38. | Martin Hamann | 122,5 m | NQ | 105,0 |
39. | Peter Prevc | 118,0 m | NQ | 103,2 |
39. | Danił Wasiljew | 122,0 m | NQ | 103,2 |
41. | Ren Nikaidō | 118,5 m | NQ | 100,9 |
42. | Alex Insam | 113,0 m | NQ | 97,5 |
43. | Yukiya Satō | 115,0 m | NQ | 94,8 |
44. | Decker Dean | 112,5 m | NQ | 89,5 |
45. | Luca Roth | 113,0 m | NQ | 89,1 |
46. | Francesco Cecon | 114,0 m | NQ | 88,1 |
47. | Stefan Hula | 113,0 m | NQ | 87,3 |
48. | Keiichi Satō | 110,0 m | NQ | 79,9 |
49. | Władimir Zografski | 103,0 m | NQ | 63,9 |
— | Marius Lindvik | DSQ |
Innsbruck
Kwalifikacje (3.01.2023)
Źródło[12] |
Lok. | Zawodnik | Skok | Nota | Kw. |
1. | Dawid Kubacki | 128,0 m | 126,8 | Q |
2. | Kamil Stoch | 126,0 m | 122,8 | Q |
3. | Anže Lanišek | 121,0 m | 116,1 | Q |
4. | Marius Lindvik | 122,5 m | 114,1 | Q |
5. | Johann André Forfang | 122,0 m | 113,6 | Q |
6. | Stefan Kraft | 121,0 m | 113,4 | Q |
6. | Jan Hörl | 123,0 m | 113,4 | Q |
8. | Peter Prevc | 121,0 m | 112,0 | Q |
9. | Lovro Kos | 121,0 m | 108,7 | Q |
10. | Michael Hayböck | 120,5 m | 107,9 | Q |
11. | Philipp Raimund | 121,5 m | 107,4 | Q |
12. | Daniel Tschofenig | 118,5 m | 105,5 | Q |
13. | Halvor Egner Granerud | 116,0 m | 105,0 | Q |
14. | Manuel Fettner | 118,0 m | 104,6 | Q |
15. | Andreas Wellinger | 118,0 m | 103,8 | Q |
16. | Markus Eisenbichler | 117,5 m | 102,8 | Q |
17. | Stephan Leyhe | 118,5 m | 102,6 | Q |
17. | Žiga Jelar | 118,5 m | 102,6 | Q |
17. | Vilho Palosaari | 118,0 m | 102,6 | Q |
20. | Antti Aalto | 118,5 m | 101,6 | Q |
21. | Artti Aigro | 117,0 m | 100,7 | Q |
22. | Paweł Wąsek | 114,0 m | 99,5 | Q |
23. | Robert Johansson | 117,0 m | 98,9 | Q |
24. | Naoki Nakamura | 114,5 m | 98,7 | Q |
25. | Timi Zajc | 115,5 m | 98,3 | Q |
26. | Ryōyū Kobayashi | 115,5 m | 98,0 | Q |
27. | Piotr Żyła | 113,5 m | 97,3 | Q |
28. | Władimir Zografski | 116,5 m | 96,5 | Q |
29. | Danił Wasiljew | 115,5 m | 96,2 | Q |
30. | Anders Fannemel | 116,5 | 96,1 | Q |
31. | Kristoffer Eriksen Sundal | 116,5 m | 95,5 | Q |
32. | Kevin Maltsev | 116,0 m | 94,9 | Q |
33. | Clemens Leitner | 114,0 m | 94,8 | Q |
34. | Domen Prevc | 115,0 m | 94,6 | Q |
35. | Gregor Deschwanden | 114,0 m | 94,5 | Q |
35. | Yukiya Satō | 115,5 m | 94,5 | Q |
37. | Fatih Arda İpcioğlu | 114,0 m | 93,3 | Q |
37. | Francesco Cecon | 116,0 m | 93,3 | Q |
39. | Ren Nikaidō | 113,5 m | 91,8 | Q |
40. | Decker Dean | 114,0 m | 91,2 | Q |
41. | Constantin Schmid | 111,0 m | 90,6 | Q |
42. | Junshirō Kobayashi | 113,0 m | 90,5 | Q |
43. | Muhammed Ali Bedir | 113,0 m | 89,4 | Q |
44. | Philipp Aschenwald | 110,0 m | 88,6 | Q |
45. | Pius Paschke | 111,0 m | 88,3 | Q |
46. | Daniel-André Tande | 108,0 m | 87,1 | Q |
47. | Alex Insam | 111,5 m | 86,9 | Q |
48. | Erik Belshaw | 110,0 m | 86,4 | Q |
49. | Jan Habdas | 110,5 m | 85,8 | Q |
50. | Stefan Hula | 111,5 m | 84,8 | Q |
51. | Karl Geiger | 108,0 m | 84,6 | NQ |
52. | Niko Kytösaho | 110,0 m | 84,0 | NQ |
53. | Giovanni Bresadola | 106,5 m | 81,8 | NQ |
54. | Roman Koudelka | 108,0 m | 80,2 | NQ |
55. | Keiichi Satō | 107,0 m | 77,2 | NQ |
56. | Sabirżan Muminow | 106,5 m | 75,9 | NQ |
57. | Jewhen Marusiak | 105,0 m | 75,3 | NQ |
57. | Daniel Cacina | 107,5 m | 75,3 | NQ |
59. | Witalij Kaliniczenko | 102,0 m | 67,3 | NQ |
60. | Andrei Feldorean | 96,0 m | 54,8 | NQ |
Zestawienie par
- Legenda
Zwycięzca pary
Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej
Konkurs główny (4.01.2023)
Źródło[14] |
Lok. | Zawodnik | Skok 1 | Skok 2 | Nota |
1. | Dawid Kubacki | 127,0 m | 121,5 m | 265,2 |
2. | Halvor Egner Granerud | 123,0 m | 133,0 m | 261,7 |
3. | Anže Lanišek | 127,0 m | 121,5 m | 258,8 |
4. | Stefan Kraft | 129,5 m | 125,0 m | 255,0 |
5. | Kamil Stoch | 127,0 m | 121,0 m | 249,2 |
6. | Marius Lindvik | 128,0 m | 121,0 m | 246,2 |
7. | Michael Hayböck | 128,0 m | 122,0 m | 239,1 |
8. | Daniel Tschofenig | 117,0 m | 120,5 m | 234,3 |
9. | Jan Hörl | 122,5 m | 119,0 m | 233,7 |
10. | Piotr Żyła | 120,5 m | 119,0 m | 231,5 |
11. | Timi Zajc | 122,5 m | 117,0 m | 230,7 |
12. | Lovro Kos | 125,5 m | 118,5 m | 227,9 |
13. | Philipp Raimund | 116,5 m | 118,0 m | 227,2 |
14. | Peter Prevc | 117,0 m | 117,5 m | 226,7 |
15. | Johann André Forfang | 123,5 m | 114,0 m | 225,4 |
15. | Manuel Fettner | 124,5 m | 115,0 m | 225,4 |
17. | Robert Johansson | 120,5 m | 116,5 m | 223,6 |
18. | Andreas Wellinger | 120,0 m | 114,0 m | 218,1 |
19. | Daniel-André Tande | 120,0 m | 116,5 m | 216,1 |
20. | Paweł Wąsek | 119,5 m | 111,5 m | 212,8 |
21. | Žiga Jelar | 112,5 m | 117,5 m | 211,0 |
22. | Markus Eisenbichler | 117,0 m | 116,0 m | 210,5 |
23. | Władimir Zografski | 116,0 m | 115,5 m | 209,0 |
24. | Domen Prevc | 118,0 m | 113,5 m | 208,8 |
25. | Naoki Nakamura | 114,0 m | 113,5 m | 208,7 |
26. | Constantin Schmid | 117,0 m | 114,5 m | 207,1 |
27. | Antti Aalto | 115,5 m | 114,5 m | 205,7 |
28. | Pius Paschke | 119,0 m | 103,0 m | 193,6 |
29. | Artti Aigro | 113,5 m | 109,5 m | 190,7 |
30. | Kevin Maltsev | 113,5 m | 105,0 m | 178,8 |
31. | Philipp Aschenwald | 112,0 m | NQ | 100,6 |
32. | Ryōyū Kobayashi | 114,0 m | NQ | 99,8 |
33. | Stephan Leyhe | 114,5 m | NQ | 98,8 |
34. | Junshirō Kobayashi | 115,0 m | NQ | 96,6 |
35. | Fatih Arda İpcioğlu | 113,5 m | NQ | 94,9 |
36. | Danił Wasiljew | 110,0 m | NQ | 94,4 |
37. | Gregor Deschwanden | 112,0 m | NQ | 92,8 |
38. | Alex Insam | 109,5 m | NQ | 91,4 |
39. | Yukiya Satō | 108,0 m | NQ | 90,1 |
40. | Decker Dean | 106,5 m | NQ | 89,4 |
41. | Vilho Palosaari | 109,0 m | NQ | 88,3 |
42. | Kristoffer Eriksen Sundal | 102,5 m | NQ | 87,4 |
43. | Jan Habdas | 106,5 m | NQ | 84,5 |
44. | Francesco Cecon | 107,5 m | NQ | 84,1 |
45. | Stefan Hula | 102,0 m | NQ | 82,7 |
46. | Anders Fannemel | 106,0 m | NQ | 80,7 |
47. | Erik Belshaw | 105,5 m | NQ | 80,6 |
48. | Muhammed Ali Bedir | 101,5 m | NQ | 79,6 |
49. | Ren Nikaidō | 93,5 m | NQ | 71,7 |
— | Clemens Leitner | DSQ |
Bischofshofen
Kwalifikacje (5.01.2023)
Źródło[15] |
Lok. | Zawodnik | Skok | Nota | Kw. |
1. | Halvor Egner Granerud | 137,0 m | 151,9 | Q |
2. | Dawid Kubacki | 137,5 m | 147,5 | Q |
3. | Anže Lanišek | 134,0 m | 143,7 | Q |
4. | Kamil Stoch | 137,0 m | 143,3 | Q |
5. | Michael Hayböck | 136,0 m | 143,1 | Q |
6. | Stefan Kraft | 134,5 m | 139,9 | Q |
7. | Peter Prevc | 133,5 m | 136,6 | Q |
8. | Ryōyū Kobayashi | 133,0 m | 136,4 | Q |
9. | Clemens Aigner | 131,0 m | 136,0 | Q |
10. | Žiga Jelar | 135,0 m | 135,1 | Q |
11. | Piotr Żyła | 133,0 m | 135,0 | Q |
12. | Timi Zajc | 128,5 m | 134,4 | Q |
13. | Constantin Schmid | 132,0 m | 134,1 | Q |
14. | Manuel Fettner | 132,5 m | 133,7 | Q |
15. | Johann André Forfang | 131,5 m | 132,4 | Q |
16. | Philipp Aschenwald | 131,5 m | 129,4 | Q |
17. | Philipp Raimund | 132,5 m | 128,6 | Q |
18. | Robert Johansson | 128,0 m | 128,3 | Q |
19. | Lovro Kos | 127,5 m | 127,9 | Q |
20. | Daniel Tschofenig | 128,0 m | 126,9 | Q |
21. | Paweł Wąsek | 127,0 m | 126,8 | Q |
22. | Stephan Leyhe | 129,5 m | 126,5 | Q |
23. | Gregor Deschwanden | 129,0 m | 125,4 | Q |
24. | Andreas Wellinger | 124,0 m | 125,0 | Q |
25. | Karl Geiger | 126,0 m | 124,9 | Q |
26. | Marius Lindvik | 125,0 m | 124,7 | Q |
26. | Naoki Nakamura | 126,0 m | 124,7 | Q |
28. | Artti Aigro | 125,0 m | 123,8 | Q |
29. | Maximilian Ortner | 125,5 m | 123,6 | Q |
30. | Jan Hörl | 126,0 m | 122,3 | Q |
31. | Markus Eisenbichler | 126,0 m | 121,1 | Q |
31. | Antti Aalto | 129,0 m | 121,1 | Q |
33. | Giovanni Bresadola | 127,5 m | 120,4 | Q |
34. | Danił Wasiljew | 125,5 m | 119,1 | Q |
35. | Daniel-André Tande | 124,5 m | 118,9 | Q |
36. | Fatih Arda İpcioğlu | 124,0 m | 118,9 | Q |
37. | Anders Fannemel | 124,0 m | 118,3 | Q |
38. | Pius Paschke | 119,5 m | 115,7 | Q |
39. | Decker Dean | 119,0 m | 115,1 | Q |
40. | Domen Prevc | 126,5 m | 114,8 | Q |
41. | Yukiya Satō | 123,0 m | 114,7 | Q |
42. | Ren Nikaidō | 124,0 m | 114,4 | Q |
43. | Stefan Hula | 124,0 m | 113,8 | Q |
44. | Niko Kytösaho | 121,5 m | 113,3 | Q |
45. | Kristoffer Eriksen Sundal | 125,5 m | 112,9 | Q |
46. | Alex Insam | 122,0 m | 112,7 | Q |
47. | Clemens Leitner | 124,0 m | 112,5 | Q |
48. | Francisco Mörth | 118,0 m | 111,7 | Q |
49. | Jan Habdas | 118,0 m | 110,9 | Q |
50. | Markus Müller | 119,0 m | 110,7 | Q |
51. | Junshirō Kobayashi | 118,0 m | 110,1 | NQ |
52. | Vilho Palosaari | 121,5 m | 109,6 | NQ |
53. | Francesco Cecon | 118,0 m | 107,3 | NQ |
54. | Hannes Landerer | 116,5 m | 106,7 | NQ |
55. | Maximilian Steiner | 117,0 m | 106,0 | NQ |
56. | Roman Koudelka | 116,0 m | 98,5 | NQ |
57. | Sabirżan Muminow | 114,5 m | 98,1 | NQ |
58. | Władimir Zografski | 117,0 m | 94,8 | NQ |
59. | Keiichi Satō | 107,0 m | 91,8 | NQ |
60. | Erik Belshaw | 110,0 m | 89,5 | NQ |
61. | Daniel Cacina | 107,5 m | 87,5 | NQ |
62. | Muhammed Ali Bedir | 105,0 m | 86,3 | NQ |
63. | Eetu Nousiainen | 94,0 m | 63,7 | NQ |
64. | Kevin Maltsev | 97,0 m | 61,3 | NQ |
65. | Andrei Feldorean | 92,0 m | 58,4 | NQ |
Zestawienie par
- Legenda
Zwycięzca pary
Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej
Konkurs główny (6.01.2023)
Źródło[17] |
Lok. | Zawodnik | Skok 1 | Skok 2 | Nota |
1. | Halvor Egner Granerud | 139,5 m | 143,5 m | 313,4 |
2. | Anže Lanišek | 140,5 m | 139,0 m | 305,5 |
3. | Dawid Kubacki | 135,5 m | 140,0 m | 303,7 |
4. | Michael Hayböck | 138,5 m | 137,0 m | 297,6 |
5. | Jan Hörl | 135,5 m | 140,5 m | 292,1 |
6. | Kamil Stoch | 138,0 m | 134,5 m | 289,9 |
7. | Peter Prevc | 134,5 m | 139,5 m | 288,6 |
8. | Manuel Fettner | 134,5 m | 139,0 m | 285,6 |
9. | Timi Zajc | 135,5 m | 137,0 m | 285,3 |
10. | Clemens Aigner | 136,5 m | 139,5 m | 282,5 |
... |
Klasyfikacja generalna turnieju
Źródło[18] |
Miejsce | Zawodnik | Występy[a] | Punkty |
1. | Halvor Egner Granerud | 4 | 1192,2 |
2. | Dawid Kubacki | 4 | 1158,2 |
3. | Anže Lanišek | 4 | 1129,0 |
4. | Piotr Żyła | 4 | 1090,0 |
5. | Kamil Stoch | 4 | 1087,9 |
6. | Stefan Kraft | 4 | 1077,5 |
7. | Michael Hayböck | 4 | 1068,6 |
8. | Daniel Tschofenig | 4 | 1061,1 |
9. | Jan Hörl | 4 | 1056,3 |
10. | Manuel Fettner | 4 | 1050,9 |
11. | Andreas Wellinger | 4 | 1043,8 |
12. | Lovro Kos | 4 | 1032,5 |
13. | Philipp Raimund | 4 | 1020,6 |
14. | Timi Zajc | 4 | 1019,7 |
15. | Johann André Forfang | 4 | 1017,9 |
16. | Robert Johansson | 4 | 979,9 |
17. | Constantin Schmid | 4 | 948,3 |
18. | Ryōyū Kobayashi | 4 | 879,1 |
19. | Peter Prevc | 4 | 861,9 |
20. | Philipp Aschenwald | 4 | 838,0 |
21. | Žiga Jelar | 4 | 823,8 |
22. | Paweł Wąsek | 4 | 820,7 |
23. | Karl Geiger | 3 | 819,8 |
24. | Kristoffer Eriksen Sundal | 4 | 797,9 |
25. | Marius Lindvik | 3 | 764,1 |
26. | Stephan Leyhe | 4 | 712,6 |
27. | Daniel-André Tande | 3 | 705,7 |
28. | Gregor Deschwanden | 4 | 680,3 |
29. | Domen Prevc | 4 | 661,2 |
30. | Pius Paschke | 4 | 651,7 |
31. | Clemens Leitner | 3 | 626,7 |
32. | Markus Eisenbichler | 4 | 563,8 |
33. | Antti Aalto | 4 | 551,2 |
34. | Anders Fannemel | 4 | 540,6 |
35. | Naoki Nakamura | 4 | 534,8 |
36. | Władimir Zografski | 3 | 516,6 |
37. | Artti Aigro | 4 | 508,4 |
38. | Fatih Arda İpcioğlu | 3 | 430,1 |
39. | Vilho Palosaari | 3 | 429,8 |
40. | Decker Dean | 4 | 411,3 |
41. | Alex Insam | 4 | 403,6 |
42. | Stefan Hula | 4 | 380,4 |
43. | Danił Wasiljew | 3 | 320,3 |
44. | Roman Koudelka | 2 | 317,4 |
45. | Erik Belshaw | 2 | 312,0 |
46. | Jan Habdas | 3 | 294,7 |
47. | Ren Nikaidō | 3 | 294,5 |
48. | Kevin Maltsev | 2 | 286,7 |
49. | Clemens Aigner | 1 | 282,5 |
50. | Yukiya Satō | 3 | 280,0 |
51. | Francesco Cecon | 3 | 279,7 |
52. | Maximilian Ortner | 1 | 248,0 |
53. | Giovanni Bresadola | 2 | 233,8 |
54. | Felix Hoffmann | 1 | 227,1 |
55. | Junshirō Kobayashi | 2 | 184,7 |
56. | Muhammed Ali Bedir | 2 | 171,0 |
57. | Niko Kytösaho | 1 | 127,3 |
58. | Francisco Mörth | 1 | 104,5 |
59. | Martin Hamann | 1 | 105,0 |
60. | Markus Müller | 1 | 104,5 |
61. | Luca Roth | 1 | 89,1 |
62. | Keiichi Satō | 1 | 79,9 |
Uwagi
- ↑ Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym.
Przypisy
- ↑ Homologated Jumping Hills. fis-ski.com. [dostęp 2022-12-03]. (ang.).
- ↑ Audi Arena, Oberstdorf. skisprungschanzen.com. [dostęp 2022-12-03]. (pol. • niem. • ang.).
- ↑ Olympiaschanze, Garmisch-Partenkirchen. skisprungschanzen.com. [dostęp 2022-12-03]. (pol. • niem. • ang.).
- ↑ Bergisel, Innsbruck. skisprungschanzen.com. [dostęp 2022-12-03]. (pol. • niem. • ang.).
- ↑ Sepp Bradl-Skistadion, Bischofshofen. skisprungschanzen.com. [dostęp 2022-05-19]. (pol. • niem. • ang.).
- ↑ Adam Bucholz: TCS w Oberstdorfie: Granerud wygrywa kwalifikacje, Kubacki drugi!. skijumping.pl, 2022-12-28. [dostęp 2022-12-28].
- ↑ Adam Bucholz: Żyła vs Hula, Kraft vs Geiger - pary KO konkursu TCS w Oberstdorfie. skijumping.pl, 2022-12-28. [dostęp 2022-12-28].
- ↑ Wyniki Pucharu Świata z dnia 2022-12-29 w Oberstdorf (HS-137), Niemcy. skijumping.pl, 2022-12-29. [dostęp 2022-12-29].
- ↑ Adam Bucholz: TCS w Ga-Pa: Dawid Kubacki wygrywa kwalifikacje!. skijumping.pl, 2022-12-31. [dostęp 2023-01-02].
- ↑ Adam Bucholz: Wąsek vs Forfang, Hula vs Granerud - pary KO konkursu TCS w Ga-Pa. skijumping.pl, 2022-12-31. [dostęp 2023-01-02].
- ↑ Wyniki Pucharu Świata z dnia 2023-01-01 w Garmisch-Partenkirchen (HS-142), Niemcy. skijumping.pl, 2023-01-01. [dostęp 2023-01-02].
- ↑ Adam Bucholz: TCS w Innsbrucku: Kubacki wygrywa kwalifikacje, Stoch drugi!. skijumping.pl, 2023-01-03. [dostęp 2023-01-04].
- ↑ Adam Bucholz: Kubacki vs Hula, Stoch vs Habdas - pary KO konkursu TCS w Innsbrucku. skijumping.pl, 2023-01-03. [dostęp 2023-01-05].
- ↑ Wyniki Pucharu Świata z dnia 2023-01-04 w Innsbruck (HS-128), Austria. skijumping.pl, 2023-01-04. [dostęp 2023-01-06].
- ↑ Adam Bucholz: TCS w Bischofshofen: Granerud wygrywa kwalifikacje, Kubacki drugi!. skijumping.pl, 2023-01-05. [dostęp 2023-01-07].
- ↑ Adam Bucholz: Kubacki vs Habdas, Wąsek vs Hoerl - pary KO konkursu TCS w Bischofshofen. skijumping.pl, 2023-01-05. [dostęp 2023-01-07].
- ↑ Wyniki Pucharu Świata z dnia 2023-01-06 w Bischofshofen (HS-142), Austria. skijumping.pl, 2023-01-06. [dostęp 2023-01-16].
- ↑ Klasyfikacja Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2022/2023. skijumping.pl. [dostęp 2023-01-07].
Linki zewnętrzne
- Oficjalna strona turnieju
Bibliografia
- Calendar & Results. fis-ski.com. [dostęp 2022-12-03]. (ang.).
- Turniej Czterech Skoczni 2022/2023. skokinarciarskie.pl. [dostęp 2022-12-03].
←2021/2022 Sezon 2022/2023 w skokach narciarskich 2023/2024→
←2021/2022 Sezon 2022/2023 w sportach zimowych 2023/2024→