W sumie: 39 (3)
  1. Aktualne na: 3 sierpnia 2021. Uwzględniono wyłącznie rozgrywki ligowe.
  2. Aktualne na: 10 stycznia 2021.
Multimedia w Wikimedia Commons

Domagoj Antolić (ur. 30 czerwca 1990 w Zagrzebiu) – chorwacki piłkarz grający na pozycji środkowego pomocnika.

Kariera klubowa

Swoją karierę piłkarską Antolić rozpoczął w klubie NK Ponikve w wieku 6 lat. Jako dziesięciolatek podjął treningi w juniorach Dinama Zagrzeb. W 2007 roku awansował do pierwszego zespołu Dinama[1]. W pierwszej lidze chorwackiej zadebiutował 8 marca 2008 w wygranym 1:0 domowym meczu z Hajdukiem Split, gdy w 90. minucie zmienił Lukę Modricia. W debiutanckim sezonie wywalczył z Dinamem dublet – mistrzostwo oraz Puchar Chorwacji.

W 2008 roku Antolić został wypożyczony do drugoligowego innego klubu z Zagrzebia, Lokomotivy. W sezonie 2008/2009 wywalczył z nim awans z drugiej do pierwszej ligi. Sezon 2009/2010 także rozpoczął w Lokomotivie, a w jego połowie wrócił do Dinama, z którym wywalczył tytuł mistrza kraju. W sezonie 2010/2011, w którym rozegrał jeden mecz w Dinamie, sięgnął po swój drugi dublet w karierze (mistrzostwo oraz puchar kraju). W trakcie sezonu odszedł do Lokomotivy, w której grał do 2013 roku.

Latem 2013 Antolić ponownie został zawodnikiem Dinama, w którym z czasem został mianowany kapitanem. W sezonie 2013/2014 został z Dinamem mistrzem kraju, a w sezonie 2014/2015 wywalczył z nim dublet. 4 stycznia 2018 roku dołączył do Legii Warszawa. Z warszawskim klubem podpisał trzyletnią umowę[2]. 9 lutego 2018 zadebiutował w barwach Legii w wygranym meczu 22 kolejki Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin. Spędził na murawie 90 minut i został ukarany żółtą kartką[3]. 20 maja 2018, w wygranym wyjazdowym meczu 37 kolejki Ekstraklasy z Lechem Poznań, zdobył pierwszą bramkę w barwach Legii Warszawa. W sezonie 2017/2018, dzięki odpowiedniej liczbie występów w barwach Dinama (15 występów ligowych i 2 pucharowe) oraz Legii (12 występów ligowych i 3 pucharowe), zdobył 2 mistrzostwa oraz 2 puchary kraju – odpowiednio Chorwacji i Polski[4].