Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2009
| |||
Data | 20 – 29 listopada 2010 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Goyang | ||
Organizator | |||
Liczba konkurencji | 15 | ||
Liczba zawodników | 329 |
77. Mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów odbyły się od 19 do 29 listopada 2009 w południowokoreańskim mieście Goyang. Kobiety wystąpiły w mistrzostwach po raz dwudziesty.
Medaliści
mężczyźni
Konkurencja | Data | Złoto | Wyniki | Srebro | Wyniki | Brąz | Wyniki | |
56 kg | 20 listopada 2009 | rwanie | Wu Jingbiao | 131 kg | Long Qingquan | 130 kg | Khalil El-Maaoui | 125 kg |
podrzut | Long Qingquan | 162 kg | Wu Jingbiao | 155 kg | Sergio Álvarez Boulet | 154 kg | ||
dwubój | Long Qingquan | 292 kg | Wu Jingbiao | 286 kg | Sergio Álvarez Boulet | 274 kg | ||
62 kg | 21 listopada 2009 | rwanie | Ding Jianjun | 146 kg | Yang Fan | 144 kg | Eko Yuli Irawan | 140 kg |
podrzut | Eko Yuli Irawan | 175 kg | Yang Sheng-Hsiung | 170 kg | Yang Fan | 170 kg | ||
dwubój | Ding Jianjun | 316 kg | Eko Yuli Irawan | 315 kg | Yang Fan | 314 kg | ||
69 kg | 22 listopada 2009 | rwanie | Liao Hui | 160 kg | Ninel Miculescu | 155 kg | Arakel Mirzojan | 154 kg |
podrzut | Liao Hui | 186 kg | Kim Sun-bae | 181 kg | Triyatno | 180 kg | ||
dwubój | Liao Hui | 346 kg | Arakel Mirzojan | 334 kg | Triyatno | 330 kg | ||
77 kg | 24 listopada 2009 | rwanie | Lü Xiaojun | 174 kg | Tigran G. Martirosjan | 170 kg | Su Dajin | 165 kg |
podrzut | Sa Jae-hyouk | 205 kg | Lü Xiaojun | 204 kg | Su Dajin | 200 kg | ||
dwubój | Lü Xiaojun | 378 kg | Tigran G. Martirosjan | 370 kg | Su Dajin | 365 kg | ||
85 kg | 26 listopada 2009 | rwanie | Lu Yong | 175 kg | Tigran W. Martirosjan | 172 kg | Siarhiej Łahun | 171 kg |
podrzut | Siarhiej Łahun | 209 kg | Lu Yong | 208 kg | Geworik Poghosjan | 208 kg | ||
dwubój | Lu Yong | 383 kg | Siarhiej Łahun | 380 kg | Władimir Kuzniecow | 376 kg | ||
94 kg | 27 listopada 2009 | rwanie | Artem Iwanow | 180 kg | Kim Min-jae | 178 kg | Asghar Ebrahimi | 176 kg |
podrzut | Kim Seon-jong | 218 kg | Valeriu Calancea | 211 kg | Anatolie Cîrîcu | 210 kg | ||
dwubój | Kim Min-jae | 384 kg | Kim Seon-jong | 383 kg | Andriej Diemanow | 381 kg | ||
105 kg | 29 listopada 2009 | rwanie | Marcin Dołęga | 195 kg | Kim Hwa-seung | 182 kg | Roman Konstantinow | 180 kg |
podrzut | Marcin Dołęga | 226 kg | Roman Konstantinow | 220 kg | Ahed Joughili | 218 kg | ||
dwubój | Marcin Dołęga | 421 kg | Roman Konstantinow | 400 kg | Ołeksij Torochtij | 395 kg | ||
+ 105 kg | 29 listopada 2009 | rwanie | Ihor Szymeczko | 202 kg | Artem Udaczyn | 200 kg | An Yong-kwon | 198 kg |
podrzut | An Yong-kwon | 247 kg | Artem Udaczyn | 245 kg | Andriej Kozłow | 231 kg | ||
dwubój | An Yong-kwon | 445 kg | Artem Udaczyn | 445 kg | Ihor Szymeczko | 427 kg |
kobiety
Konkurencja | Data | Złoto | Wyniki | Srebro | Wyniki | Brąz | Wyniki | |
48 kg | 21 listopada 2009 | rwanie | Wang Mingjuan | 93 kg | Nurcan Taylan | 90 kg | Pensiri Laosirikul | 85 kg |
podrzut | Sibel Özkan | 117 kg | Wang Mingjuan | 115 kg | Chen Wei-ling | 112 kg | ||
dwubój | Wang Mingjuan | 208 kg | Sibel Özkan | 206 kg | Chen Wei-ling | 196 kg | ||
53 kg | 22 listopada 2009 | rwanie | Chen Xiaoting | 95 kg | Yoon Jin-hee | 93 kg | Swietłana Czeriemszanowa | 92 kg |
podrzut | Zulfija Czinszanło | 129 kg | Chen Xiaoting | 123 kg | Yoon Jin-hee | 116 kg | ||
dwubój | Zulfija Czinszanło | 219 kg | Chen Xiaoting | 218 kg | Yoon Jin-hee | 209 kg | ||
58 kg | 23 listopada 2009 | rwanie | Li Xueying | 107 kg | Nastassia Nowikawa | 100 kg | Julija Kalina | 96 kg |
podrzut | Li Xueying | 132 kg | Nastassia Nowikawa | 125 kg | Julija Kalina | 119 kg | ||
dwubój | Li Xueying | 239 kg | Nastassia Nowikawa | 225 kg | Julija Kalina | 215 kg | ||
63 kg | 25 listopada 2009 | rwanie | Wiktorija Sawienko | 112 kg | Hanna Baciuszka | 112 kg | Swietłana Carukajewa | 111 kg |
podrzut | Majia Maneza | 141 kg | Sibel Şimşek | 135 kg | Guo Xiyan | 135 kg | ||
dwubój | Majia Maneza | 246 kg | Swietłana Carukajewa | 246 kg | Sibel Şimşek | 243 kg | ||
69 kg | 27 listopada 2009 | rwanie | Nazik Awdaljan | 119 kg | Oksana Sliwienko | 118 kg | Zhang Shaoling | 112 kg |
podrzut | Nazik Awdaljan | 147 kg | Oksana Sliwienko | 146 kg | Zhang Shaoling | 136 kg | ||
dwubój | Nazik Awdaljan | 266 kg | Oksana Sliwienko | 264 kg | Zhang Shaoling | 248 kg | ||
75 kg | 28 listopada 2009 | rwanie | Swietłana Podobiedowa | 132 kg | Cao Lei | 121 kg | Lidia Valentín | 112 kg |
podrzut | Swietłana Podobiedowa | 160 kg | Cao Lei | 148 kg | Abir Abdulrahman | 142 kg | ||
dwubój | Swietłana Podobiedowa | 292 kg | Cao Lei | 269 kg | Abir Abdulrahman | 252 kg | ||
+ 75 kg | 28 listopada 2009 | rwanie | Tatjana Kaszyrina | 138 kg | Jang Mi-ran | 136 kg | Meng Suping | 131 kg |
podrzut | Jang Mi-ran | 187 kg | Tatjana Kaszyrina | 165 kg | Meng Suping | 165 kg | ||
dwubój | Jang Mi-ran | 323 kg | Tatjana Kaszyrina | 303 kg | Meng Suping | 296 kg |
Skład reprezentacji Polski
kobiety
- Marzena Karpińska (48 kg) – 7. miejsce (82 kg + 100 kg = 182 kg)
- Joanna Łochowska (53 kg) – 10. miejsce (83 kg + 106 kg = 189 kg)
- Marieta Gotfryd (63 kg) – 6. miejsce (90 kg + 107 kg = 197 kg)
- Ewa Mizdal (69 kg) – 11. miejsce (98 kg + 120 kg = 218 kg)
- Sabina Bagińska (+75 kg) – 15. miejsce (96 kg + 122 kg = 218 kg)
mężczyźni
- Damian Wiśniewski (62 kg) – 16 miejsce (127 kg + 145 kg = 272 kg)
- Krzysztof Szramiak (77 kg) – 14. miejsce (155 kg + 180 kg = 335 kg)
- Adrian Zieliński (85 kg) – 6. miejsce (171 kg + 201 kg = 372 kg)
- Bartłomiej Bonk (94 kg) – 10. miejsce (172 kg + 204 kg = 376 kg)
- Marcin Dołęga (105 kg) – złoty medal (195 kg + 226 kg = 421 kg)
- Robert Dołęga (105 kg) – 7. miejsce (175 kg + 216 kg = 391 kg)
- Daniel Dołęga (+105 kg) – nie sklasyfikowany[1]
Klasyfikacja medalowa[2]
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Chiny | 18 | 12 | 9 | 39 |
2 | Korea Południowa | 7 | 6 | 3 | 16 |
3 | Kazachstan | 7 | 0 | 2 | 9 |
4 | Armenia | 3 | 4 | 2 | 9 |
5 | Polska | 3 | 0 | 0 | 3 |
6 | Rosja | 2 | 8 | 4 | 14 |
7 | Ukraina | 2 | 3 | 5 | 10 |
8 | Białoruś | 1 | 5 | 1 | 7 |
9 | Turcja | 1 | 3 | 1 | 5 |
10 | Indonezja | 1 | 1 | 3 | 5 |
11 | Rumunia | 0 | 2 | 0 | 2 |
Chińskie Tajpej | 0 | 1 | 2 | 3 | |
13 | Makau | 0 | 0 | 3 | 3 |
14 | Egipt | 0 | 0 | 2 | 2 |
Kuba | 0 | 0 | 2 | 2 | |
16 | Hiszpania | 0 | 0 | 1 | 1 |
Iran | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Mołdawia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Syria | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Tajlandia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Tunezja | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Razem | 45 | 45 | 45 | 135 |
Tabela medalowa dwuboju
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Chiny | 7 | 3 | 3 | 13 |
2 | Korea Południowa | 3 | 1 | 1 | 5 |
3 | Kazachstan | 3 | 0 | 1 | 4 |
4 | Armenia | 1 | 2 | 0 | 3 |
5 | Polska | 1 | 0 | 0 | 1 |
6 | Rosja | 0 | 4 | 1 | 5 |
7 | Białoruś | 0 | 2 | 0 | 2 |
8 | Ukraina | 0 | 1 | 3 | 4 |
9 | Indonezja | 0 | 1 | 1 | 2 |
Turcja | 0 | 1 | 1 | 2 | |
11 | Egipt | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kuba | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Makau | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Chińskie Tajpej | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Razem | 15 | 15 | 15 | 45 |
Linki zewnętrzne
- Lista startowa kobiet. iwf.net. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-11-22)].
- Lista startowa mężczyzn. iwf.net. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-12-29)].
Przypisy
- p
- d
- e
Mężczyźni |
|
---|---|
Kobiety |