Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2019 – 100 m stylem motylkowym kobiet
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2019 | |||
| |||
Miejsce | Korea Południowa | ||
---|---|---|---|
Termin | 21 lipca 2019 (eliminacje i półfinały) | ||
Liczba ekip | 44 | ||
Liczba sportowców | 52 | ||
Złoty medal | Margaret MacNeil | ||
Srebrny medal | Sarah Sjöström | ||
Brązowy medal | Emma McKeon |
Gwangju 2019
1 m |
|
---|---|
3 m |
|
10 m |
|
3 m |
|
---|---|
10 m |
|
Mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
50 m | |
---|---|
100 m | |
200 m | |
400 m | |
800 m | |
1500 m |
4 × 100 m |
---|
Solo |
|
---|---|
Duety |
|
Zespół |
|
Kombinacja |
|
Duety mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
- pokaż
- dyskusja
- edytuj
100 m stylem motylkowym kobiet – jedna z konkurencji, która odbyła się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2019. Eliminacje i półfinały miały miejsce 21 lipca, a finał 22 lipca.
Mistrzynią świata została reprezentantka Kanady, Margaret MacNeil, która czasem 55,83 pobiła rekord obu Ameryk. Srebrny medal zdobyła Szwedka Sarah Sjöström (56,22), a brąz Australijka Emma McKeon (56,61).
Rekordy
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Zawodniczka | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Sarah Sjöström | 55,48 | Rio de Janeiro | 7 sierpnia 2016 |
Rekord mistrzostw świata | Sarah Sjöström | 55,53 | Budapeszt | 24 lipca 2017 |
Rekord świata juniorek | Penny Oleksiak | 56,46 | Rio de Janeiro | 7 sierpnia 2016 |
Liderki światowego rankingu
W tabeli umieszczono zawodniczki z najlepszymi rezultatami uzyskanymi w 2019 r. do dnia rozpoczęcia mistrzostw świata[2][3].
Poz. | Zawodniczka | Państwo | Czas | Miasto | Data |
---|---|---|---|---|---|
1. | Sjöström, SarahSarah Sjöström | Szwecja | 56,42 | Indianapolis | 05-31 !31 maja |
2. | McKeon, EmmaEmma McKeon | Australia | 56,85 | Adelaide | 04-08 !8 kwietnia |
3. | MacNeil, MargaretMargaret MacNeil | Kanada | 57,04 | Toronto | 04-05 !5 kwietnia |
4. | Hansson, LouiseLouise Hansson | Szwecja | 57,35 | Toronto | 04-05 !5 kwietnia |
5. | Szkurdaj, AnastasijaAnastasija Szkurdaj | Białoruś | 57,39 | Kazań | 07-06 !6 lipca |
6. | Dahlia, KelsiKelsi Dahlia | Stany Zjednoczone | 57,45 | Clovis | 06-13 !13 czerwca |
7. | Bianchi, IlariaIlaria Bianchi | Włochy | 57,50 | Rzym | 06-22 !22 czerwca |
8. | Di Liddo, ElenaElena Di Liddo | Włochy | 57,51 | Rzym | 06-22 !22 czerwca |
8. | Stewart, KendylKendyl Stewart | Stany Zjednoczone | 57,51 | Netanja | 04-04 !4 kwietnia |
10. | Throssell, BriannaBrianna Throssell | Australia | 57,52 | Adelaide | 04-08 !8 kwietnia |
Wyniki
Eliminacje
Eliminacje rozpoczęły się 21 lipca o 10:45 czasu lokalnego[1].
Miejsce | Wyścig | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 6 | 4 | Sarah Sjöström | Szwecja | 56,45 | Q |
2. | 4 | 4 | Emma McKeon | Australia | 56,90 | Q |
3. | 6 | 5 | Margaret MacNeil | Kanada | 57,10 | Q |
4. | 6 | 3 | Elena Di Liddo | Włochy | 57,18 | Q, |
5. | 5 | 4 | Kelsi Dahlia | Stany Zjednoczone | 57,22 | Q |
6. | 6 | 7 | Marie Wattel | Francja | 57,23 | Q |
7. | 4 | 5 | Louise Hansson | Szwecja | 57,50 | Q |
8. | 5 | 6 | Katie McLaughlin | Stany Zjednoczone | 57,67 | Q |
9. | 5 | 2 | Anna Ntountounaki | Grecja | 57,88 | Q |
5 | 5 | Brianna Throssell | Australia | Q | ||
11. | 5 | 7 | Angelina Köhler | Niemcy | 57,92 | Q |
12. | 4 | 3 | Zhang Yufei | Chiny | 58,02 | Q |
13. | 5 | 3 | Swietłana Czimrowa | Rosja | 58,10 | Q |
14. | 4 | 2 | Rebecca Smith | Kanada | 58,20 | Q |
15. | 6 | 6 | Ilaria Bianchi | Włochy | 58,26 | Q |
16. | 6 | 8 | Hiroko Makino | Japonia | 58,33 | Q |
17. | 4 | 1 | Farida Osman | Egipt | 58,43 | |
18. | 5 | 1 | Wang Yichun | Chiny | 58,51 | |
19. | 5 | 8 | Suzuka Hasegawa | Japonia | 58,71 | |
20. | 6 | 2 | Béryl Gastaldello | Francja | 58,83 | |
21. | 5 | 0 | Park Ye-rin | Korea Południowa | 58,99 | |
22. | 3 | 4 | Amina Kajtaz | Bośnia i Hercegowina | 59,08 | |
23. | 4 | 6 | Erin Gallagher | Południowa Afryka | 59,21 | |
24. | 4 | 7 | Alys Thomas | Wielka Brytania | 59,25 | |
25. | 6 | 1 | Kimberly Buys | Belgia | 59,26 | |
26. | 6 | 0 | Liliána Szilágyi | Węgry | 59,32 | |
27. | 5 | 9 | Paulina Nogaj | Polska | 59,82 | |
28. | 4 | 8 | Emilie Beckmann | Dania | 59,94 | |
29. | 4 | 9 | Ana Monteiro | Portugalia | 1:00,37 | |
30. | 3 | 3 | Remedy Rule | Filipiny | 1:00,42 | |
31. | 3 | 7 | Aksana Dziamidawa | Białoruś | 1:00,51 | |
32. | 3 | 6 | Chan Kin Lok | Hongkong | 1:00,64 | |
33. | 3 | 2 | Aleyna Özkan | Turcja | 1:00,68 | |
34. | 3 | 8 | Krystal Lara | Dominikana | 1:00,79 | |
35. | 3 | 1 | Ellen Walshe | Irlandia | 1:00,85 | |
36. | 3 | 5 | Isabella Páez | Wenezuela | 1:01,27 | |
37. | 4 | 0 | Quah Jing Wen | Singapur | 1:01,49 | |
38. | 6 | 9 | Miriam Guevara | Meksyk | 1:01,51 | |
39. | 1 | 5 | Alexis Margett | Boliwia | 1:02,59 | |
40. | 2 | 3 | Emily Muteti | Kenia | 1:02,88 | |
41. | 3 | 9 | Julimar Ávila | Honduras | 1:03,64 | |
42. | 3 | 0 | Celina Márquez | Salwador | 1:03,93 | |
43. | 2 | 4 | Lia Ana Lima | Angola | 1:04,40 | |
44. | 1 | 4 | Bisma Khan | Pakistan | 1:07,19 | |
45. | 1 | 3 | Robyn Lee | Zimbabwe | 1:07,63 | |
46. | 2 | 2 | Katie Rock | Albania | 1:07,85 | |
47. | 2 | 6 | Yusra Mardini | FINA Niezależni Sportowcy | 1:08,79 | |
48. | 2 | 0 | Moana Wind | Fidżi | 1:10,86 | |
49. | 2 | 5 | Aniqah Gaffoor | Sri Lanka | 1:12,63 | |
50. | 2 | 8 | Khuyagbaataryn Enkhzul | Mongolia | 1:14,23 | |
51. | 2 | 7 | Avice Meya | Uganda | 1:19,69 | |
52. | 2 | 1 | Lucie Kouadio-Patinier | Wybrzeże Kości Słoniowej | 1:26,46 |
Półfinały
Półfinały rozpoczęły się 21 lipca o 20:12 czasu lokalnego[4].
Półfinał 1
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | Marie Wattel | Francja | 57,00 | Q |
2. | 4 | Emma McKeon | Australia | 57,01 | Q |
3. | 2 | Brianna Throssell | Australia | 57,02 | Q |
4. | 5 | Elena Di Liddo | Włochy | 57,04 | Q, |
5. | 6 | Katie McLaughlin | Stany Zjednoczone | 57,23 | |
6. | 1 | Rebecca Smith | Kanada | 57,59 | |
7. | 7 | Zhang Yufei | Chiny | 57,93 | |
8. | 8 | Hiroko Makino | Japonia | 58,49 |
Półfinał 2
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | Sarah Sjöström | Szwecja | 56,29 | Q |
2. | 5 | Margaret MacNeil | Kanada | 56,52 | Q |
3. | 3 | Kelsi Dahlia | Stany Zjednoczone | 57,06 | Q |
4. | 6 | Louise Hansson | Szwecja | 57,10 | Q |
5. | 1 | Swietłana Czimrowa | Rosja | 57,78 | |
6. | 8 | Ilaria Bianchi | Włochy | 57,92 | |
7. | 7 | Angelina Köhler | Niemcy | 57,93 | |
8. | 2 | Anna Ntountounaki | Grecja | 57,99 |
Finał
Finał rozpoczął się 22 lipca o 20:10 czasu lokalnego[5].
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. ! | 5 | Margaret MacNeil | Kanada | 55,83 | |
2. ! | 4 | Sarah Sjöström | Szwecja | 56,22 | |
3. ! | 6 | Emma McKeon | Australia | 56,61 | |
4. | 7 | Elena Di Liddo | Włochy | 57,07 | |
5. | 2 | Brianna Throssell | Australia | 57,09 | |
6. | 1 | Kelsi Dahlia | Stany Zjednoczone | 57,11 | |
7. | 8 | Louise Hansson | Szwecja | 57,16 | |
8. | 3 | Marie Wattel | Francja | 57,29 |
Przypisy
- ↑ a b Wyniki eliminacji. Omega Timing. [dostęp 2019-07-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-21)]. (ang.).
- ↑ Swimming World Ranking. Światowa Federacja Pływacka. [dostęp 2019-07-19]. (ang.).
- ↑ 2018-2019 LCM Women 100 Fly. Swim Swam. [dostęp 2019-07-19]. (ang.).
- ↑ Wyniki półfinałów. Omega Timing. [dostęp 2019-07-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-21)]. (ang.).
- ↑ Wyniki finału. Omega Timing. [dostęp 2019-07-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-22)]. (ang.).