Piłka ręczna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – światowe turnieje kwalifikacyjne
Turnieje mężczyzn
Odbyły się w dniach 6-8 kwietnia 2012. Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich uzyskały po dwa najlepsze zespoły z każdego turnieju.
I Turniej kwalifikacyjny (Hiszpania)
Uczestnicy:
Hiszpania (Mistrzostwa Świata 2011 – 3 miejsce)
Polska (Mistrzostwa Świata 2011 – 8 miejsce)
Serbia (Mistrzostwa Europy 2012 – 2 miejsce)
Algieria (Mistrzostwa Afryki 2012 – 2 miejsce)
Zespół | Pkt | M | W | R | P | G+ | G– | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hiszpania | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 91 | 69 | +22 |
Serbia | 3 | 3 | 1 | 1 | 1 | 78 | 73 | +5 |
Polska | 3 | 3 | 1 | 1 | 1 | 75 | 85 | -10 |
Algieria | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 65 | 82 | -17 |
1. | 6 kwietnia 2012 17:30 | 28:27 | Centro de Tecnificación, Alicante Sędziowie: Gjeding, Hansen Widzów: 2 000 | ||
B. Jurecki, M. Jurecki 6 5× 2× | (11:13) raport | 8 M. Berkous 8× 3× |
2. | 6 kwietnia 2012 20:15 | 30:27 | Centro de Tecnificación, Alicante Sędziowie: Horáček, Novotný Widzów: 2 500 | ||
V. Tomás 5 1× 3× | (11:10) raport | 9 M. Ilić 5× 3× |
3. | 7 kwietnia 2012 17:30 | 25:25 | Centro de Tecnificación, Alicante Sędziowie: Gjeding, Hansen Widzów: 1 000 | ||
I. Nikčević 6 6× 2× 1× | (14:15) raport | 5× 3× 1× |
4. | 7 kwietnia 2012 20:15 | 20:28 | Centro de Tecnificación, Alicante Sędziowie: Abrahamsen, Kristiansen Widzów: 1 750 | ||
M. Mokrani 8 6× 2× 1× | (9:14) raport | 6 J. Cañellas 4× 3× |
5. | 8 kwietnia 2012 17:30 | 26:18 | Centro de Tecnificación, Alicante Sędziowie: Horáček, Novotný Widzów: 1 000 | ||
M. Vujin 6 5× 3× | (15:10) raport | 5 O. Benali 3× 3× |
6. | 8 kwietnia 2012 20:15 | 33:22 | Centro de Tecnificación, Alicante Sędziowie: Abrahamsen, Kristiansen Widzów: 1 500 | ||
R. Entrerríos 6 2× 2× | (18:9) raport | 4 B. Jurecki, K. Lijewski, B. Jaszka 3× 2× |
II Turniej kwalifikacyjny (Szwecja)
Uczestnicy:
Szwecja (Mistrzostwa Świata 2011 – 4 miejsce)
Węgry (Mistrzostwa Świata 2011 – 7 miejsce)
Macedonia (Mistrzostwa Europy 2012 – 5 miejsce)
Brazylia (Igrzyska Panamerykańskie 2011 – 2 miejsce)
Zespół | Pkt | M | W | R | P | G+ | G– | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szwecja | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 78 | 66 | +12 |
Węgry | 4 | 3 | 2 | 0 | 1 | 80 | 79 | +1 |
Brazylia | 2 | 3 | 1 | 0 | 2 | 75 | 81 | -6 |
Macedonia | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 76 | 83 | -7 |
1. | 6 kwietnia 2012 14:45 | 28:26 | Scandinavium, Göteborg Sędziowie: Raluy, Sabroso Widzów: 5 004 | ||
G. Császár, C. Pérez 6 8× 3× | (15:13) raport | 7 K. Łazarow 4× 3× |
2. | 6 kwietnia 2012 17:05 | 25:20 | Scandinavium, Göteborg Sędziowie: Krstic, Ljubic Widzów: 7 124 | ||
J. Larholm 5 4× 3× | (12:10) raport | 5 F. Ribeiro 5× 3× |
3. | 7 kwietnia 2012 13:45 | 27:29 | Scandinavium, Göteborg Sędziowie: Raluy, Sabroso Widzów: 3 976 | ||
F. Pacheco 7 4× 3× | (15:16) raport | 6 G. Császár, G. Iváncsik 3× 3× |
4. | 7 kwietnia 2012 16:05 | 23:27 | Scandinavium, Göteborg Sędziowie: Lazaar, Reveret Widzów: 8 333 | ||
K. Łazarow, F. Mirkulowski 5 2× 3× | (12:14) raport | 8 K. Andersson 5× 3× |
5. | 8 kwietnia 2012 14:45 | 28:27 | Scandinavium, Göteborg Sędziowie: Krstic, Ljubic Widzów: 4 235 | ||
G. Pires 7 1× 3× | (15:13) raport | 6 K. Łazarow 2× 3× |
6. | 8 kwietnia 2012 17:05 | 26:23 | Scandinavium, Göteborg Sędziowie: Lazaar, Reveret Widzów: 7 289 | ||
F. Petersen 6 4× 3× | (11:12) raport | 8 G. Harsányi 4× 3× |
III Turniej kwalifikacyjny (Chorwacja)
Uczestnicy:
Chorwacja (Mistrzostwa Świata 2011 – 5 miejsce)
Islandia (Mistrzostwa Świata 2011 – 6 miejsce)
Japonia (Azjatycki Turniej kwalifikacyjny 2012 – 2 miejsce)
Chile (Igrzyska Panamerykańskie 2011 – 3 miejsce)
Zespół | Pkt | M | W | R | P | G+ | G– | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Chorwacja | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 102 | 65 | +37 |
Islandia | 4 | 3 | 2 | 0 | 1 | 94 | 78 | +16 |
Japonia | 2 | 3 | 1 | 0 | 2 | 85 | 103 | -18 |
Chile | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 58 | 93 | -35 |
1. | 6 kwietnia 2012 18:00 | 36:22 | Varaždin Arena, Varaždin Sędziowie: Badura, Ondogrecula Widzów: 2 500 | ||
I. Čupić 7 2× 3× | (16:14) raport | 4 D. Miyazaki 2× 3× |
2. | 6 kwietnia 2012 20:15 | 25:17 | Varaždin Arena, Varaždin Sędziowie: Stark, Stefan Widzów: 750 | ||
G. Sigurðsson 10 7× 1× | (12:7) raport | 2 siedmiu zawodników 2× 2× |
3. | 7 kwietnia 2012 16:00 | 15:35 | Varaždin Arena, Varaždin Sędziowie: Badura, Ondogrecula Widzów: 2 3000 | ||
czterech zawodników 2 5× 3× | (9:17) raport | 6 Z. Horvat, H. Batinovic 4× 2× |
4. | 7 kwietnia 2012 20:15 | 30:41 | Varaždin Arena, Varaždin Sędziowie: Geipel, Helbig Widzów: 700 | ||
D. Miyazaki, K. Kochi 6 0× 3× | (11:20) raport | 9 R. Gunnarsson 2× 3× |
5. | 8 kwietnia 2012 15:30 | 33:26 | Varaždin Arena, Varaždin Sędziowie: Stark, Stefan Widzów: 500 | ||
M. Suematsu, D. Miyazaki 5 3× 3× | (14:9) raport | 9 E. Feuchtmann Perez 3× 2× |
6. | 8 kwietnia 2012 18:00 | 31:28 | Varaždin Arena, Varaždin Sędziowie: Geipel, Helbig Widzów: 4 500 | ||
I. Čupić 9 2× 2× 1× | (18:15) raport | 8 G. Sigurðsson 5× 1× |
Turnieje kobiet
Odbędą się w dniach 25 – 27 maja 2012. Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich uzyskają po dwa najlepsze zespoły z każdego turnieju.
I Turniej kwalifikacyjny (Francja)
Uczestnicy:
Francja (Mistrzostwa Świata 2011 – 2 miejsce)
Czarnogóra (Mistrzostwa Świata 2011 – 10 miejsce)
Rumunia (Mistrzostwa Europy 2010 – 3 miejsce)
Japonia (Azjatycki Turniej kwalifikacyjny 2012 – 2 miejsce)
Zespół | Pkt | M | W | R | P | G+ | G– | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czarnogóra | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 86 | 67 | +19 |
Francja | 4 | 3 | 2 | 0 | 1 | 74 | 58 | +16 |
Rumunia | 2 | 3 | 1 | 0 | 2 | 70 | 84 | -14 |
Japonia | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 67 | 88 | -21 |
II Turniej kwalifikacyjny (Hiszpania)
Uczestnicy:
Hiszpania (Mistrzostwa Świata 2011 – 3 miejsce)
Chorwacja (Mistrzostwa Świata 2011 – 7 miejsce)
Holandia (Mistrzostwa Europy 2010 – 8 miejsce)
Argentyna (Igrzyska Panamerykańskie 2011 – 2 miejsce)
Zespół | Pkt | M | W | R | P | G+ | G– | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hiszpania | 4 | 3 | 2 | 0 | 1 | 81 | 62 | +19 |
Chorwacja | 4 | 3 | 2 | 0 | 1 | 82 | 72 | +10 |
Holandia | 4 | 3 | 2 | 0 | 1 | 83 | 77 | +6 |
Argentyna | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 57 | 91 | -34 |
III Turniej kwalifikacyjny (Dania)
Uczestnicy:
Dania (Mistrzostwa Świata 2011 – 4 miejsce)
Rosja (Mistrzostwa Świata 2011 – 6 miejsce)
Tunezja (Mistrzostwa Afryki 2012 – 2 miejsce)
Dominikana (Igrzyska Panamerykańskie 2011 – 3 miejsce)
Zespół | Pkt | M | W | R | P | G+ | G– | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rosja | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 101 | 57 | +44 |
Dania | 4 | 3 | 2 | 0 | 1 | 86 | 72 | +14 |
Tunezja | 2 | 3 | 1 | 0 | 2 | 73 | 81 | -8 |
Dominikana | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 58 | 108 | -50 |