1988 Dünya Ralli Şampiyonası
1988 Dünya Ralli Şampiyonası FIA Dünya Ralli Şampiyonası'nın 16.sezonudur. Sezon 16 Ocak'ta Monte Carlo'da başlayıp, 20 Kasım'da Birleşik Krallık rallisi ile sona ermiştir. Miki Biasion Dünya Sürücüler Şampiyonluğunu kazanırken, Lancia Dünya Markalar Şampiyonasını kazanmıştır.
Takımlar ve Sürücüler
Takım | Marka | Araba | Lastik | Sürücüler | Round |
---|---|---|---|---|---|
Martini Lancia | Lancia | Delta HF 4WD Delta HF Integrale | M | Miki Biasion | 1, 3–4, 6–7, 9, 12 |
Bruno Saby | 1, 5 | ||||
Yves Loubet | 1, 5 | ||||
Mikael Ericsson | 2–3, 6, 10, 13 | ||||
Markku Alén | 2–3, 6, 10, 12–13 | ||||
Vic Preston Jr | 4 | ||||
Jorge Recalde | 9 | ||||
Mazda Rally Team Europe | Mazda | 323 4WD | M | Timo Salonen | 1–2, 6, 10, 13 |
Hannu Mikkola | 1–3, 6, 10, 13 | ||||
Ingvar Carlsson | 1–3 | ||||
Thorbjörn Edling | 2, 10 | ||||
Pascal Gaban | 2–3, 6, 10–13 | ||||
Rod Millen | 7 | ||||
Neil Allport | 8 | ||||
Jolly Club | Lancia | Delta HF 4WD Delta HF Integrale | P | Alex Fiorio | 1–3, 6–7, 10, 12 |
Yves Loubet | 3, 6, 12 | ||||
Dario Cerrato | 12 | ||||
Philips Renault Elf | Renault | 11 Turbo | M | Alain Oreille | 1 |
Inverno Amaral | 3 | ||||
Bento Amaral | 3 | ||||
Citroën Compétitions | Citroën | AX Sport | M | Maurice Chomat | 1–2, 5 |
Dany Montagne | 1, 3, 5, 12–13 | ||||
Denise Jacques | 1, 3, 5, 12–13 | ||||
Rufino Fontes | 3 | ||||
Carole Vergnaud | 3, 12–13 | ||||
Laurent Poggi | 5 | ||||
Massimo Ercolani | 12 | ||||
Terry Kaby | 13 | ||||
Top Run SRL | Lancia | Delta HF 4WD Delta HF Integrale | M P | Giovanni del Zoppo | 1, 3, 5–7, 10, 12 |
Jorge Recalde | 3, 5–7, 10, 12–13 | ||||
Massimo Ercolani | 6, 10, 13 | ||||
Fredrik Skoghag | 13 | ||||
Peugeot France | Peugeot | 205 GTI | M | Jean-Pierre Ballet | 1 |
Simon Racing | Renault | 5 GT Turbo | M | Richard Frau | 1, 5 |
Christophe Lapierre | 1 | ||||
Alain Oreille | 5 | ||||
Audi Sport | Audi | Coupé Quattro 200 Quattro 90 Quattro | M | Christophe Spiliotis | 1 |
Sebastian Lindholm | 2–3, 6, 13 | ||||
David Llewellin | 3 | ||||
Georg Fischer | 3, 7, 9 | ||||
Rudi Stohl | 4, 6, 9, 11 | ||||
John Buffum | 7 | ||||
Malcolm Stewart | 8 | ||||
Paola de Martini | 12 | ||||
Armin Schwarz | 13 | ||||
Ford Motor Co Ltd | Ford | Sierra RS Cosworth | M P | Stig Blomqvist | 2–3, 10, 12–13 |
Didier Auriol | 3, 5, 10, 12 | ||||
Carlos Sainz | 3, 5, 10, 12–13 | ||||
Joaquim Santos | 3 | ||||
John Hellier | 4 | ||||
Pierre-César Baroni | 5 | ||||
Gianfranco Cunico | 12 | ||||
David Llewellin | 13 | ||||
Mark Lovell | 13 | ||||
GM Euro Sport | Opel | Kadett GSI 16V Astra GTE | M | Mats Jonsson | 2, 10, 13 |
Malcolm Wilson | 2, 6, 13 | ||||
Björn Johansson | 2 | ||||
Håkan Eriksson | 2 | ||||
Hannu Mikkola | 4 | ||||
Sepp Haider | 4, 8 | ||||
Derek Bell | 13 | ||||
David Metcalfe | 13 | ||||
Chris Birkbeck | 13 | ||||
Volkswagen Motorsport | Volkswagen | Golf GTI 16V | P | Erwin Weber | 3–4 |
Lars-Erik Torph | 4 | ||||
Konstantinos Apostolou | 6, 13 | ||||
Raimund Baumschlager | 12 | ||||
Toyota Team Europe | Toyota | Supra Turbo Celica GT-Four ST165 | P | Kenneth Eriksson | 4–5, 10, 12–13 |
Juha Kankkunen | 4–6, 10, 12–13 | ||||
Björn Waldegård | 4, 6, 13 | ||||
Jimmy McRae | 13 | ||||
Nissan Motorsports International | Nissan | 200SX | D | Per Eklund | 4 |
Alain Ambrosino | 4, 11 | ||||
Mike Kirkland | 4 | ||||
Jayant Shah | 4 | ||||
Stratis Hatzipanayiotou | 6 | ||||
Flory Roothaert | 6 | ||||
Paddy Davidson | 8 | ||||
Fuji Heavy Industries | Subaru | RX Turbo | D | Peter 'Possum' Bourne | 4, 8 |
Ian Duncan | 4 | ||||
Patrick Njiru | 4 | ||||
José Celsi | 9 | ||||
Bastos Motul BMW | BMW | M3 | P | Bernard Béguin | 5 |
François Chatriot | 5 | ||||
Marc Duez | 5 | ||||
Ari Vatanen | 10 | ||||
Andrea Zanussi | 12 | ||||
Gema Racing | Alfa Romeo | 75 V6 | P | Paul Rouby | 5 |
Jacques Panciatici | 5 | ||||
Suzuki Sport | Suzuki | Cultus GTI | Şablon:Yokohama | Alan Carter | 7 |
Nobuhiro Tajima | 7 | ||||
Mitsubishi Ralliart Europe | Mitsubishi | Galant VR-4 | M | Kenjiro Shinozuka | 8, 13 |
Ari Vatanen | 13 | ||||
Lancia Rally Team Austria | Lancia | Delta HF Integrale | M | Franz Wittmann | 9 |
Round | Ralli ismi | Etap | Podium finishers | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sıralama | Sürücü | Co-Pilot | Takım | Araba | Zaman | |||
1 | Rallye Monte Carlo (16–21 Ocak) | 26 etap 624 km Asfalt | 1 | Bruno Saby | Jean-François Fauchille | Martini Lancia | Lancia Delta HF 4WD | 7:19.11 |
2 | Alex Fiorio | Luigi Pirollo | Jolly Club | Lancia Delta HF 4WD | 7:30.01 | |||
3 | Jean-Pierre Ballet | Marie-Christine Lallement | Peugeot France | Peugeot 205 GTI | 7:42.46 | |||
2 | Swedish Rally (4–6 Şubat) | 35 etap 491 km Kar/Buz | 1 | Markku Alén | Ilkka Kivimäki | Martini Lancia | Lancia Delta HF 4WD | 5:02.31 |
2 | Stig Blomqvist | Benny Melander | Rallysport Sweden | Ford Sierra XR 4x4 | 5:04.08 | |||
3 | Lars-Erik Torph | Tina Thörner | Team VAG Sweden | Audi Coupé Quattro | 5:10.03 | |||
3 | Rallye de Portugal (1–6 Mart) | 37 etap 589 km Çakıl/Asfalt | 1 | Miki Biasion | Carlo Cassina | Martini Lancia | Lancia Delta HF Integrale | 6:44.01 |
2 | Alex Fiorio | Luigi Pirollo | Jolly Club | Lancia Delta HF 4WD | 6:52.47 | |||
3 | Yves Loubet | Jean-Bernard Vieu | Jolly Club | Lancia Delta HF 4WD | 6:53.23 | |||
4 | Safari Rally (31 Mart – 4 Nisan) | 82 kontrol noktası 4205 km Çakıl | 1 | Miki Biasion | Tiziano Siviero | Martini Lancia | Lancia Delta HF Integrale | 2:51.04 |
2 | Mike Kirkland | Robin Nixon | Nissan Motorsports International | Nissan 200SX | 3:03.57 | |||
3 | Per Eklund | Dave Whittock | Nissan Motorsports International | Nissan 200SX | 3:38.26 | |||
5 | Tour de Corse (3–6 Mayıs) | 30 etap 623 km Asfalt | 1 | Didier Auriol | Bernard Occelli | Ford Motor Co Ltd | Ford Sierra RS Cosworth | 7:12.04 |
2 | Yves Loubet | Jean-Bernard Vieu | Martini Lancia | Lancia Delta HF Integrale | 7:15.09 | |||
3 | Bruno Saby | Jean-François Fauchille | Martini Lancia | Lancia Delta HF Integrale | 7:16:53 | |||
6 | Acropolis Rally (29 Mayıs – 1 Haziran) | 36 etap 526 km Çakıl | 1 | Miki Biasion | Tiziano Siviero | Martini Lancia | Lancia Delta HF Integrale | 7:03.00 |
2 | Mikael Ericsson | Claes Billstam | Martini Lancia | Lancia Delta HF Integrale | 7:04.43 | |||
3 | Alex Fiorio | Luigi Pirollo | Jolly Club | Lancia Delta HF Integrale | 7:10.40 | |||
7 | Olympus Rally (23–26 Haziran) | 36 etap 502 km Çakıl | 1 | Miki Biasion | Tiziano Siviero | Martini Lancia | Lancia Delta HF Integrale | 5:28.44 |
2 | Alex Fiorio | Luigi Pirollo | Jolly Club | Lancia Delta HF Integrale | 5:34.07 | |||
3 | John Buffum | John Bellefleur | Audi of America | Audi Coupé Quattro | 5:44.59 | |||
8 | Rally New Zealand[1] (9–12 Temmuz) | 39 etap 611 km Çakıl | 1 | Sepp Haider | Ferdi Hinterleitner | GM Euro Sport | Opel Kadett GSI 16V | 7:38.39 |
2 | Ray Wilson | Stuart Lewis | Mobil 1 Racing | Mazda 323 4WD | 7:57.16 | |||
3 | Malcolm Stewart | John Kennard | Audi Sport New Zealand | Audi Coupe Quattro | 8:02.25 | |||
9 | Rally Argentina (2–6 Ağustos) | 29 etap 588 km Çakıl | 1 | Jorge Recalde | Jorge del Buono | Martini Lancia | Lancia Delta HF Integrale | 7:05.16 |
2 | Miki Biasion | Tiziano Siviero | Martini Lancia | Lancia Delta HF Integrale | 7:08.51 | |||
3 | Franz Wittmann | Jörg Pattermann | Lancia Rally Team Austria | Lancia Delta HF Integrale | 7:34.13 | |||
10 | 1000 Lakes Rally (26–28 Ağustos) | 39 etap 496 km Çakıl | 1 | Markku Alén | Ilkka Kivimäki | Martini Lancia | Lancia Delta HF Integrale | 4:35.29 |
2 | Mikael Ericsson | Claes Billstam | Martini Lancia | Lancia Delta HF Integrale | 4:38.24 | |||
3 | Didier Auriol | Bernard Occelli | Ford Motor Co Ltd | Ford Sierra RS Cosworth | 4:45.15 | |||
11 | Rallye Côte d'Ivoire[1] (20–24 Eylül) | 80 kontrol noktası 3421 km Çakıl | 1 | Alain Ambrosino | Daniel Le Saux | Nissan Motorsports International | Nissan 200SX | +3:34.51 pen |
2 | Pascal Gaban | Willy Lux | Mazda Rally Team Belgium | Mazda 323 4WD | +5:06.33 pen | |||
3 | Patrick Tauziac | Claude Papin | Ralliart | Mitsubishi Starion Turbo | +7:20.20 pen | |||
12 | Rallye Sanremo (10–14 Ekim) | 39 etap 531 km Asfalt/Çakıl | 1 | Miki Biasion | Tiziano Siviero | Martini Lancia | Lancia Delta HF Integrale | 6:06.41 |
2 | Alex Fiorio | Luigi Pirollo | Jolly Club | Lancia Delta HF Integrale | 6:07.34 | |||
3 | Dario Cerrato | Giuseppe Cerri | Jolly Club | Lancia Delta HF Integrale | 6:08.35 | |||
13 | RAC Rally (20–24 Kasım) | 52 etap 602 km Asfalt/Çakıl | 1 | Markku Alén | Ilkka Kivimäki | Martini Lancia | Lancia Delta HF Integrale | 7:15.37 |
2 | Timo Salonen | Voitto Silander | Mazda Rally Team Europe | Mazda 323 4WD | 7:19.43 | |||
3 | Björn Waldegard | Fred Gallagher | Toyota Team Europe | Toyota Celica GT-Four ST165 | 7:22.16 |
Sıralama
Sürücüler Şampiyonası
Pozisyon | Sürücü | Ralli | Puan | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
POR | FRA | GRC | USA | NZL | ARG | FIN | CIV | ITA | GBR | ||||||
1 | Miki Biasion | – | – | 20 | 20 | – | 20 | 20 | – | 15 | – | – | 20 | – | 115 |
2 | Markku Alén | – | 20 | 6 | – | – | 10 | – | – | – | 20 | – | 10 | 20 | 86 |
3 | Alex Fiorio | 15 | – | 15 | – | – | 12 | 15 | – | – | 4 | – | 15 | – | 76 |
4 | Stig Blomqvist | – | 15 | 8 | – | – | – | – | – | – | 8 | – | 4 | 6 | 41 |
5 | Timo Salonen | 8 | – | – | – | – | – | – | – | – | 10 | – | – | 15 | 33 |
6 | Bruno Saby | 20 | – | – | – | 12 | – | – | – | – | – | – | – | – | 32 |
Didier Auriol | – | – | – | – | 20 | – | – | – | – | 12 | – | – | – | 32 | |
8 | Mikael Ericsson | – | – | – | – | – | 15 | – | – | – | 15 | – | – | – | 30 |
9 | Jorge Recalde | – | – | 1 | – | – | – | 6 | – | 20 | – | – | – | – | 27 |
10 | Yves Loubet | – | – | 12 | – | 15 | – | – | – | – | – | – | – | – | 27 |
11 | Carlos Sainz | – | – | – | – | 8 | – | – | – | – | 6 | – | 8 | 4 | 26 |
12 | Kenneth Eriksson | – | – | – | 10 | 6 | – | – | – | – | – | – | 6 | – | 22 |
13 | Rudi Stohl | – | – | – | 3 | – | 8 | – | – | 10 | – | – | – | – | 21 |
14 | Sepp Haider | – | – | – | – | – | – | – | 20 | – | – | – | – | – | 20 |
Alain Ambrosino | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 20 | – | – | 20 | |
16 | Pascal Gaban | – | – | – | – | – | 1 | – | – | – | – | 15 | – | – | 16 |
17 | Björn Waldegård | – | – | – | 4 | – | – | – | – | – | – | – | – | 12 | 16 |
18 | Mike Kirkland | – | – | – | 15 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 15 |
Ray Wilson | – | – | – | – | – | – | – | 15 | – | – | – | – | – | 15 | |
20 | Jean-Pierre Ballet | 12 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 12 |
Lars-Erik Torph | – | 12 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 12 | |
Per Eklund | – | – | – | 12 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 12 | |
John Buffum | – | – | – | – | – | – | 12 | – | – | – | – | – | – | 12 | |
Malcolm Stewart | – | – | – | – | – | – | – | 12 | – | – | – | – | – | 12 | |
Franz Wittmann Sr. | – | – | – | – | – | – | – | – | 12 | – | – | – | – | 12 | |
Patrick Tauziac | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 12 | – | – | 12 | |
Dario Cerrato | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 12 | – | 12 | |
28 | Alain Oreille | 10 | – | – | – | 1 | – | – | – | – | – | – | – | – | 11 |
29 | Giovanni Del Zoppo | 3 | – | – | – | – | – | 8 | – | – | – | – | – | – | 11 |
30 | Erik Johansson | – | 10 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 10 |
Hannu Mikkola | – | – | 10 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 10 | |
François Chatriot | – | – | – | – | 10 | – | – | – | – | – | – | – | – | 10 | |
Georg Fischer | – | – | – | – | – | – | 10 | – | – | – | – | – | – | 10 | |
David Officer | – | – | – | – | – | – | – | 10 | – | – | – | – | – | 10 | |
Alain Oudit | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 10 | – | – | 10 | |
Pentti Airikkala | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 10 | 10 | |
37 | Håkan Eriksson | – | 8 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 8 |
Juha Kankkunen | – | – | – | 8 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 8 | |
Ross Meekings | – | – | – | – | – | – | – | 8 | – | – | – | – | – | 8 | |
José Celsi | – | – | – | – | – | – | – | – | 8 | – | – | – | – | 8 | |
Adolphe Choteau | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 8 | – | – | 8 | |
Armin Schwarz | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 8 | 8 | |
43 | François Chauche | 6 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 6 |
Björn Johansson | – | 6 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 6 | |
Ian Duncan | – | – | – | 6 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 6 | |
Jigger | – | – | – | – | – | 6 | – | – | – | – | – | – | – | 6 | |
Marty Roestenburg | – | – | – | – | – | – | – | 6 | – | – | – | – | – | 6 | |
Juan Maria Traverso | – | – | – | – | – | – | – | – | 6 | – | – | – | – | 6 | |
Didier Monin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 6 | – | – | 6 | |
50 | Christophe Spiliotis | 4 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 4 |
Bror Danielsson | – | 4 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 4 | |
Erwin Weber | – | – | 4 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 4 | |
Bernard Béguin | – | – | – | – | 4 | – | – | – | – | – | – | – | – | 4 | |
Stratissino | – | – | – | – | – | 4 | – | – | – | – | – | – | – | 4 | |
Nobuhiro Tajima | – | – | – | – | – | – | 4 | – | – | – | – | – | – | 4 | |
Joe McAndrew | – | – | – | – | – | – | – | 4 | – | – | – | – | – | 4 | |
Marcelo Raies | – | – | – | – | – | – | – | – | 4 | – | – | – | – | 4 | |
Roberto Ambrosoli | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 4 | – | – | 4 | |
59 | Malcolm Wilson | – | 3 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 3 |
Inverno Amaral | – | – | 3 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 3 | |
Paul Rouby | – | – | – | – | 3 | – | – | – | – | – | – | – | – | 3 | |
Kóstas Apostolou | – | – | – | – | – | 3 | – | – | – | – | – | – | – | 3 | |
Rod Millen | – | – | – | – | – | – | 3 | – | – | – | – | – | – | 3 | |
Tetsuo Sano | – | – | – | – | – | – | – | 3 | – | – | – | – | – | 3 | |
Claudio Israel | – | – | – | – | – | – | – | – | 3 | – | – | – | – | 3 | |
Harry Joki | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 3 | – | – | – | 3 | |
Soumare Mafell | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 3 | – | – | 3 | |
Raimund Baumschlager | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 3 | – | 3 | |
Stig-Olov Walfridsson | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 3 | 3 | |
70 | Tomas Jansson | – | 1 | – | – | – | – | – | – | – | 2 | – | – | – | 3 |
Mats Jonsson | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 | – | – | 2 | 3 | |
72 | Pierre Bos | 2 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 2 |
Sebastian Lindholm | – | 2 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 2 | |
Carlos Bica | – | – | 2 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 2 | |
'Possum' Bourne | – | – | – | 2 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 2 | |
César Baroni | – | – | – | – | 2 | – | – | – | – | – | – | – | – | 2 | |
Flory Roothaert | – | – | – | – | – | 2 | – | – | – | – | – | – | – | 2 | |
Alan Carter | – | – | – | – | – | – | 2 | – | – | – | – | – | – | 2 | |
Dave Strong | – | – | – | – | – | – | – | 2 | – | – | – | – | – | 2 | |
José Luis Grasso | – | – | – | – | – | – | – | – | 2 | – | – | – | – | 2 | |
Michel Molinie | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 2 | – | – | 2 | |
Paola De Martini | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 2 | – | 2 | |
83 | Richard Frau | 1 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 |
Jim Heather-Hayes | – | – | – | 1 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 | |
Michael Lieu | – | – | – | – | – | – | 1 | – | – | – | – | – | – | 1 | |
Murray Walker | – | – | – | – | – | – | – | 1 | – | – | – | – | – | 1 | |
Fernando Urrutia | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 | – | – | – | – | 1 | |
Samir Assef | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 | – | – | 1 | |
Paolo Alessandrini | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 | – | 1 | |
Kalle Grundel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 | 1 |
Markalar Şampiyonası
Pozisyon | Marka | Event | Puan | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
POR | FRA | GRC | USA | ARG | FIN | ITA | GBR | ||||||
1 | Lancia | (20) | (20) | (20) | 20 | (17) | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 140 |
2 | Ford | – | 17 | 10 | – | 20 | – | – | – | 14 | 10 | 8 | 79 |
3 | Audi | 7 | 14 | – | 4 | – | 10 | 14 | 12 | (2) | (2) | 10 | 71 |
4 | Mazda | 10 | – | 12 | – | – | 9 | 6 | – | 12 | – | 17 | 66 |
5 | Toyota | – | – | – | 12 | 8 | – | – | 4 | – | 8 | 14 | 46 |
6 | Renault | 12 | – | 4 | – | 8 | – | – | 8 | – | – | – | 32 |
7 | BMW | 13 | – | – | – | 12 | – | – | – | – | – | – | 25 |
8 | Nissan | – | – | – | 17 | – | 6 | – | – | – | – | – | 23 |
9 | Subaru | – | – | – | 8 | – | – | – | 10 | – | – | – | 18 |
10 | Peugeot | 14 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 | 15 |
11 | Volkswagen | – | – | 6 | – | – | 4 | – | – | – | 4 | – | 14 |
12 | Opel | – | 10 | – | – | – | – | – | – | 1 | – | 2 | 13 |
13 | Suzuki | – | – | – | – | – | – | 8 | 1 | – | – | – | 9 |
14 | Mitsubishi | – | – | – | – | – | – | 7 | – | – | – | – | 7 |
15 | Alfa Romeo | – | – | – | – | 4 | – | – | – | – | – | – | 4 |
16 | Fiat | – | – | – | – | – | – | – | 2 | – | – | – | 2 |
N Grup Kupası
Pozisyon | Sürücü | Event | Puan | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
POR | FRA | GRC | USA | NZL | ARG | FIN | CIV | ITA | GBR | ||||||
1 | Pascal Gaban | – | – | 10 | – | – | 13 | – | – | – | – | 13 | 7 | 2 | 45 |
2 | Jorge Recalde | – | – | 13 | – | – | – | 10 | – | – | 13 | – | – | 7 | 43 |
3 | Giovanni Del Zoppo | 10 | – | – | – | – | – | 13 | – | – | 7 | – | – | – | 30 |
4 | Grégoire de Mévius | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 3 | – | – | 13 | 16 |
5 | Massimo Ercolani | – | 5 | – | – | – | – | – | – | – | 5 | – | – | 5 | 15 |
6 | François Chauche | 13 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 13 |
Sören Nilsson | – | 13 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 13 | |
César Baroni | – | – | – | – | 13 | – | – | – | – | – | – | – | – | 13 | |
Dave Strong | – | – | – | – | – | – | – | 13 | – | – | – | – | – | 13 | |
Andrea Aghini | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 13 | – | 13 | |
11 | Richard Frau | 7 | – | – | – | 5 | – | – | – | – | – | – | – | – | 12 |
Kaynakça
- ^ a b Event not included in the Manufacturers' Championship